Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Rajono politikas užsimojo prieš šiukšlintojus

Autorius: Mikas JUOZAPAITIS
Žemaitijos sostinės paribių „puošmenos“. A. Bacevičiaus socialinės paskyros nuotr.
Žemaitijos sostinės paribių „puošmenos“. A. Bacevičiaus socialinės paskyros nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Lietuvoje vieną po kito demaskuojant nusikalstamo požiūrio į aplinkos apsaugą faktus, nusprendė neatsilikti ir Žemaitijos sostinės politikai. Telšių rajono savivaldybės tarybos narys ir Antikorupcijos komisijos pirmininkas Algirdas Bacevičius savo socialinėje paskyroje reguliariai ėmė viešinti neatsakingo požiūrio į gamtą atvejus – kliuvo ir Nevarėnų seniūnijai, ir patiems Telšiams.

Besniegė žiema ne tik suteikė galimybę nuvykti į gana atokius rajono kampelius, bet ir leido užfiksuoti neapsnigtas „grožybes“, kai kur jau daugelį metų puošiančias gražaus rajono gamtą. Savo „feisbuko“ paskyroje politikas rašo didžiulį pavojingų atliekų sąvartyną aptikęs Nevarėnų seniūnijoje.

„Atokioje vietoje, buvusių fermų teritorijoje daugybę metų buvo kraunamos įvairios kenksmingos atliekos: padangos, šiferis, radijo atliekos, galimai turinčios sunkiųjų metalų, ir kitokios šiukšlės. Manoma, kad dėl sąvartyno kenksmingo poveikio aplinkai galėjo būti užterštas gruntinis vanduo, kuriuo naudojosi vietiniai gyventojai. Kreipsimės į Telšių rajono savivaldybės merą dėl komisijos sudarymo, kuri turėtų atlikti tyrimą ir atsakyti į visus klausimus“, – informuoja A. Bacevičius.

Ši informacija sulaukė nemažai atsiliepimų. Viename jų siūloma atkreipti dėmesį į aplinkos apsaugos darbuotojus, kurie, sprendžiant iš pastarųjų įvykių Lietuvoje, yra „akli ir be uoslės, šios institucijos darbuotojai labiausiai garsėja savo baliais, medžioklėmis su politikais ir brakonieriavimu“.

Kitame komentare nuogąstaujama, jog šiandieninė politika veda prie to, kad nelegalių sąvartynų tik daugės. „Paskutiniu metu naikinamos atliekų surinkimo aikštelės miesteliuose ir kaimuose. Žmonės nebeturi kur išmesti stambesnių atliekų, jų į konteinerį neįkiši. Kiek žinau, Telšiuose irgi ne viską priima, reikia vežti į Plungę. Logiškai mąstykit, ar žmogelis dėl kažkokio „teliko“ važiuos tokį kelią. Panašių vaizdų mačiau Prancūzijoje, kur žmonės tokias atliekas pila savo laukuose“, – sako kitas komentatorius.

Nevarėnų seniūnės Vilmos Šakinienės teigimu, apie šį sąvartyną seniūnijoje žinoma, dėl jo ne kartą kreiptasi į savivaldybę, šiukšlės talkų dienomis rūšiuojamos vietos gyventojų jėgomis, teritorija aptverta. Nepaisant to, atliekų ir minėtame sąvartyne, ir kitose atokiose vietose tik daugėja, o šiukšlintojų padaugėjo padidėjus mokesčiui už atliekų išvežimą.

Abejingo požiūrio į aplinką pavyzdys – dar vienas A. Bacevičiaus radinys, tik šį kartą ne atokioje Nevarėnų seniūnijoje, o pačioje Žemaitijos sostinėje. Jos pakraštyje, Karaliaus Mindaugo gatvės gale, šalia atliekų konteinerių suversta krūva šiferio lapų ir sudėvėtų padangų. Abejotina, kad konteinerius aptarnaujantys šiukšlių vežėjai imsis tvarkyti šias pavojingas atliekas – norint išvežti šiferio lapus, juos reikia sudėti ant padėklų ir apvynioti sandarinimo plėvele. Tai nemenkas darbas, kurį turėtų atlikti pats tokio turto savininkas.

Facebook komentarai