Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

R. Juknevičius: šviesios ateities ūkininkai jau nelabai mato

Autorius: Dalia KARPAVIČIENĖ
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Po nepavykusios interpeliacijos žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui mintimis ir įžvalgomis pasidalino Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Raimundas Juknevičius.

Pasak pirmininko, dauguma ūkininkų netikėjo, kad interpeliacijos būdu Lietuvoje žemės ūkio problemos išsispręstų, nors būta ir priešingų nuomonių. Ūkininkų pozicija dėl ministro nesikeitė viso proceso metu.

„Šviesios ateities ūkininkai jau nelabai ir mato, todėl nepasitiki formuojama žemės ūkio politika ir už ją tiesiogiai atsakinga žemės ūkio ministerija“, – sakė LŪS pirmininkas.  

Nuomonė nepasikeitė ir po nepavykusios interpeliacijos

Ūkininkų sąjunga, kaip didelė bendruomenė, visus sprendimus priimaatsakingai. R. Juknevičiaus teigimu, taip elgiamasi ne veltui. Nesinorėjo, kad  LŪS būtų apkaltinta politikavimu.

Nepasitikėjimą žemės ūkio ministru Sąjunga buvo pareiškusi ir prieš septynetą mėnesių, ir visai neseniai, Lietuvos ūkininkų sąjungos suvažiavime. Ūkininkų nuomonė šiuo klausimu nepasikeitusi jau ilgą laiką, ir tam yra objektyvios priežastys.

Ūkininkų bendruomenė tiek žemės ūkio ministerijai, tiek Vyriausybei, Seimo nariams, politikams yra vienaip ar kitaip išreiškusi susikaupusias problemas. Jei atsakingi asmenys būtų norėję gilintis, pasak Raimundo Juknevičiaus, būtų puikiausiai apie spręstinus, sudėtingus klausimus žinoję. 

„Mūsų nuomonė dėl nepasitikėjimo ministru nepasikeitė ir po jam nepavykusios interpeliacijos. Pasikeitimai gali įvykti nebent tada, kai ūkininkų lūkesčiai dėl galimai šviesios ateities, sugrįš. Ūkininkų bendruomenė „pasimetusi“, turi daugybę klausimų, nesupratimo, kaip reikės išgyventi artimiausia laikotarpį. Jaučiama įtampa. Kuriamas Strateginis planas, kuriame labiau imituojamas įsiklausymas į ūkininkų poziciją, o ne sprendžiamos konkrečios problemos“, – apgailestavo LŪS pirmininkas.

 Raimundo Juknevičiaus tvirtinimu, politika – kompromisų laukas. Jis negalintis teigti, jog žemės ūkio ministras ir ministerija nedarė jokių kompromisų ūkininkų naudai. Situacija  nuo rudens nepablogėjo. Bet iš esmės ir nepagerėjo. Todėl ir ūkininkų lūkesčiai nepasikeitė.

„Niūrūs lūkesčiai. Lietuva labai pralaimi konkurencinę kovą savo artimiausiems kaimynams, ypač lenkams. Lenkų politikai yra gerokai palankesni žemės ūkiui  negu mūsiškiai“, – teigė R. Juknevičius.

Atsakomybė už žemės ūkio politiką – valdančiajai daugumai

LŪS pirmininkas sakė, jog po ūkininkų pareikšto nepasitikėjimo žemės ūkio ministru, valdantieji bandė padėti spręsti problemas. Suformuota Seimo narių speciali darbo grupė, bet, pasak Raimundo Juknevičiaus, darbo grupės darbas labai greitai išsikvėpė.

„Likome ir vėl be tarpininkų bendrauti su žemės ūkio ministerija, kuriant Strateginį planą. Valdantieji, taip baigdami interpeliaciją Kęstučiui Navickui, ministrą apgynė. O tai reiškia, kad atsakomybę už žemės ūkio politiką prisiima būtent valdančioji dauguma. Interpeliacijos baigtis ūkininkų bendruomenėje klausimo dėl šviesios ateities neišsprendė“, – konstatavo R. Juknevičius.

Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas sakė, jog susiklosčius tokiai situacijai, ūkininkų bendruomenė dar labiau su savo problemomis, rūpesčiais bus priversta „atakuoti“ būtent valdančiąją daugumą.

 „Valdantieji patikėjo ministru, kuris kalba apie tai, kad žemės ūkyje problemų kaip ir nėra, triukšmauja pavieniai politikai ir galbūt atskiri išsišokėliai žemdirbiai. Todėl reikės rasti būtų informuoti valdančiuosius, Premjerę, Seimą apie problemų buvimą. Politikai turėtų suprati, kad svarbiausia yra apginti visuomenės interesą, ką LŪS ir stengiasi daryti. Dabartinėje situacijoje svarbiausia kuo greičiau išspręsti maisto klausimus. Lietuvos žemės ūkis turėtų konkuruoti su kaimynais ir neapleisti savo pozicijų. Jei mūsų žemės ūkio produkcijos pasiūla didės, atsiras ir pretekstas mažinti kainas. Infliacija yra didelė, bet dar didesnis importuojamų maisto prekių kainos“, –  sakė Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Raimundas Juknevičius.

Facebook komentarai

bas

a