Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Provincijoje į medžius žiūri atsakingiau

Autorius: Agroeta
Provincijoje į medžius žiūri atsakingiau
Provincijoje į medžius žiūri atsakingiau
Printer Friendly, PDF & Email

(Klaipėda, gegužės 31 d.) Po skandalais apipintų medžių kirtimų sostinėje bei Panevėžyje, gerokai atsakingiau į šį darbą žiūrima rajonuose. Priekulėje (Klaipėdos r.) taip pat numatoma šalinti medžius šaligatvyje, vedančiame į Vingio parką, tačiau šį darbą atliks tik po specialistų vertinimų.

Siaura Vingio gatvelė veda į to paties pavadinimo parką bei I. Simonaitytės muziejų. Prasidėjus šaligatvio remonto darbams iškilo klausimų dėl čia augančių liepų išsaugojimo. Inventorizuojant medžius buvo nustatyta, kad dalies jų būklė patenkinama ar net bloga. Pavojaus išvirsti liepoms nėra, mat šaknų sistema nepažeista, tačiau puviniai vystosi viršutinėse kamienų dalyse. Pasirodo, tai lėmė netinkamas medžių lajų genėjimas ties orine elektros linija.

Specialistų manymu, remontuojant šaligatvį bus pažeistos ir liepų šaknys, todėl jų būklė nuo to tik pablogės. Dėl šių priežasčių rekomenduojama liepas šalinti ir vietoje jų pasodinti naujus neaukštus medžius: šermukšnius, gudobeles, derinant juos su krūmų kompozicijomis.

Klaipėdos r. savivaldybės interneto svetainėje informuojama, kad dėl susidariusios situacijos jau vyko neformalus susitikimas su Priekulės seniūnija ir Vingio g. gyventojais, kurių dauguma raštu pritarė siūlymui senas liepas išrauti ir pasodinti naujus želdinius. Vis dėlto savivaldybės administracija, prieš išduodama leidimą saugotinų želdinių kirtimui, lauks Kultūros paveldo departamento specialistų nuomonės, mat planuojami pertvarkyti želdiniai yra Priekulės miesto istorinėje dalyje. Planuojama susitikti ir su seniūnaičiais, kitais suinteresuotais asmenimis. Tad galutinis sprendimas bus priimtas išklausius visų šalių nuomonės.

Mikas JUOZAPAITIS

Facebook komentarai