Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Protesto akcijoje "Žalieji kryžiai" ūkininkai kol kas vangiai stato šiuos simbolius

Autorius: Gediminas STANIŠAUSKAS
Žaliųjų kryžių koliažas.
Žaliųjų kryžių koliažas.
Printer Friendly, PDF & Email

Ūkininkų protestai, nukreipti prieš valdžios norą didinti jiems mokesčius, kol kas vyksta gana vangiai. Vakar paskelbus apie vieną pirmųjų akcijų – „Žalieji kryžiai“ – jų šeštadienį buvo ne tiek ir daug. Socialiniame tinkle žemdirbiai labiau dalijasi protesto akcijų organizacinio štabo vaizdine medžiaga, nei patys stato kryžius. Masiškumo ši akcija kol kas nesulaukė, bet, tikimasi, ji išplis per artimiausias dienas. Jei turite nuotraukų iš žaliųjų kryžių įrengimo, siųskite jas info@agroeta.lt. Parašykite ir kokią žinutę skiriate valdžiai.

Vienas jų, atsiuntęs į "Agroeta" paštą žaliąjį kryžių, yra Andrej Novoslavskij iš Baušų kaimo (Šalčininkų r.). Kryžių pastatė ir Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas su sūnumis Ovidijumi ir Pauliumi Pikšniu. 

Lietuva, tavo kaimas miršta! Toks pagrindinis yra šios akcijos šūkis, per kurią žemdirbiai raginami savo sklypuose šį savaitgalį įrengti žalius kryžius. Teigiama, kad jie turi būti pastatyti kuo didesni ir prie judrių šalies kelių, taip atkreipiant visuomenės dėmesį į prasidedančius žemdirbių protestus dėl didesnių mokesčių.

Pasak žemdirbių, Žaliasis kryžius statomas prieš visuomenės ir žemdirbių susipriešinimą, nepakeliamą biurokratinę naštą, kainas, žemesnes už savikainą, nuolat didėjančius ir nebepakeliamus mokesčius, ūkių nuvarymą nuo žemės, Lietuvos žemdirbių diskriminaciją Europos Sąjungoje.

Facebook komentarai