Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Protestas Briuselyje: lietuvius stebi gausios policijos pajėgos, Belgijos ūkininkai mums padeda traktoriais (nuolat pildoma)

Autorius: Regina KUDIRKIENĖ, specialioji korespondentė Briuselyje
Briuselyje protestuoja Lietuvos ūkininkai.
Briuselyje protestuoja Lietuvos ūkininkai.
Printer Friendly, PDF & Email

Briuselyje prasidėjo Lietuvos ūkininkų protesto akcija, nukreipta prieš planuojamą Bendrosios žemės ūkio politikos (BŽŪP) finansavimo mažinimą mūsų šaliai. Ūkininkai pasisako už tiesioginių išmokų suvienodinimą ir šioje kelionėje stengiasi iš visų jėgų palaikyti į Briuselį atvykstantį Prezidentą Gitaną Nausėdą. Būtent šalies vadovui teks pasisakyti dėl tiesioginių išmokų Lietuvos žemdirbiams.

Lietuvos ūkininkų protesto zona yra apjuosta spygliuota viela. Jų veiksmus budriai stebi gausios policijos pareigūnų pajėgos. Įdomu tai, kad Lietuvos žemdirbius visapusiškai palaiko kolegos iš Belgijos. Jie į Lietuvos ūkininkų protesto akciją atvarė traktorius.

Pagal dabar pasiūlytą Europos Komisijos projektą, Sanglaudos fondui Lietuvai finansavimas mažėtų net 27 proc.

12.02 val. Lietuvos pieno gamintojų asociacijos lyderis Jonas Vilionis ką tik pareiškė, kad su Lietuvos ir kitų Baltijos šalių žemdirbiais atvyksta susitikti LR Prezidentas Gitanas Nausėda bei Latvijos premjeras.

12.15 val. Briuselyje ant protestuojančių žemdirbių scenos sulipo visų Baltijos šalių ūkininkų organizacijų vadovai. Latvių delegaciją jau aplankė Latvijos premjeras Arturas Krišjanis Karinis.

„Mes laukiam savo Prezidento, gerdami europarlamentaro Broniaus Ropės atsiųstą kavą. Scenoje dabar pasisako į protesto akciją atvykę žemdirbiai, įvardija daug problemų ir euro derybininkų padarytas klaidas, kurios lėmė esamą situaciją“, – iš Briuselio praneša portalo specialioji korespondentė Regina Kudirkienė.

Ūkininkai šioje protesto akcijoje reikalauja tiesioginių išmokų suvienodinimo bei palankesnio Bendrosios žemės ūkio politikos biudžeto Lietuvai, kuris pagal dabartinius matmenis Lietuvos žemės ūkiui mažėtų daugiau kaip ketvirtadaliu.

12.22 val. Su žemdirbiais atvyko susitikti europarlamentaras Bronis Ropė. Jis aiškina, kas Europos Parlamente daroma, kad situacija keistųsi. Politikas pritarė protesto akcijai, kuri atkreipia ES vadovų dėmesį į negeroves. Akciją palaikyti atvyko žemdirbių atstovai iš Austrijos, Vokietijos, Belgijos. Jie tikina, kad ES žemdirbiai turi vienytis ir dalyvauti bendrose akcijose, nes tai lems bendrą žemės ūkio politiką bendrijoje ir Europos  Parlamento sprendimus.

13.00 val. Briuselyje nuo ryto protestuojančius Lietuvos ūkininkus aplankė Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda. Tai pirmas kartas, kai šalies vadovas tiesiogiai susitiko su -žemdirbiais ir jų vienijančiomis organizacijomis. Ūkininkai išreiškė viltį, kad šalies Prezidentas apgins jų interesus, kuomet Europos Vadovų Taryboje bus kalbama apie 2021-2027 m. Bendrosios žemės ūkio politikos finansavimo laikotarpį. Žemdirbiai tikisi, kad Prezidentas laikysis tvirtos ir kietos pozicijos.

Pats Prezidentas su ūkininkais atvyko gerai nusiteikęs, daug šypsojosi ir išreiškė jiems palaikymą. Jam protesto dalyviai išsakė pagrindines problemas ir protesto akcijos tikslus. Prezidentas G. Nausėda pažadėjo, kad šis pirmas viešas susitikimas su žemdirbiais nebus paskutinis. Jis esą matysis su jais ne tik Briuselyje, bet ir Lietuvoje. Pažadėjo domėtis jų problemomis bei ieškos galimybių padėti jas spręsti. 

Facebook komentarai