Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

Profesinė sąjunga apie ministerijos iškėlimą į Kauną – nėra logikos ir ekonominio pagrindimo

Autorius: Agroeta
Profesinė sąjunga apie ministerijos iškėlimą į Kauną – nėra logikos ir ekonominio pagrindimo


(Vilnius, vasario 11 d.) Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) darbuotojų profesinės sąjungos valdybos narys Zigmas Medingis sukritikavo valdančiųjų siekį bet kokia kaina perkelti ministeriją iš Vilniaus į Kauną.

„Švelniai tariant, tie argumentai neturi jokio pagrindo. Nėra nei ekonominio, nei vadybinio pagrindo“, – pirmadienį „Lietuvos radijui“ kalbėjo Z. Medingis.

Atlikus apklausą, net du trečdaliai ŽŪM darbuotojų nepritaria ministerijos iškėlimui. Esą perkėlimas nesuderinamas ir su viešuoju interesu.

Pasak Z. Medingio, jei būtų norima diskutuoti su darbuotojais dėl ŽŪM perkėlimo, jei būtų žinoma, kokia apimtimi mokesčių mokėtojai padengs perkėlimo išlaidas, ŽŪM profesinė sąjunga matytų tikslą diskusijoms.

„Tačiau dabar yra nuleidžiamas sprendimas, kuris nepagrįstas jokia logika. Dalis žmonių jau išėjo iš darbo. Dalis ieškosi darbų. Pasekmes patirs visa visuomenė. Nes kuo prastėja Europos Sąjungos  paramos administravimas, tuo didesnės sankcijos laukia mūsų šalies. O kas padengs tas lėšas“, – retoriškai klausė Z. Medingis.

Taip pat aiškėja, kad šiandien ŽŪM vadovybė dėl ministerijos perkėlimo diskutuos su Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) ir Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) profesinių sąjungų atstovais. Šias įstaigas taip pat rengiamasi iškelti. Į minėtą susitikimą nėra pakviesta ŽŪM profesinė sąjunga, bet jos atstovai ketina dalyvauti ir išsakyti savo nuomonę.

Žemės ūkio viceministras Venantas Griciūnas „Lietuvos radijui“ teigė, esą sprendimas dėl ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų perkėlimo bus priimtas trečiadienį.

 Jis pripažino, kad svarstoma galimybė, jog tris dienas per savaitę Vilniuje gyvenantys darbuotojai galės dirbti iš namų, nors kelionės laiką iš Vilniaus į Kauną ir atgal įskaičiuoti į darbo laiką kol kas draudžia Lietuvos Respublikos įstatymai.

„Ieškome sprendimų. Bandome žvelgti tai kaip į modernų XXI a. dalyką“, – tikino V. Griciūnas.

„Agroeta“ primena, kad dar prieš pora metų valdantieji peikė Lietuvos gydymo įstaigų vadovus, kai jie sudarydavo galimybes savo darbuotojams dirbti nuotoliniu būdu. Dėl to lėkė ne vienos gydymo įstaigos vadovo galva. Tačiau dabar „valstiečiai“ dėl nuotolinio darbo jau nebeįžvelgia jokios problemos.

Facebook komentarai

T Hegvita agro