Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Priimtas dar vienas sprendimas, naikinantis žemės ūkį

Autorius: Agroeta
Jonas Sviderskis.
Jonas Sviderskis.
Printer Friendly, PDF & Email

Seimas paankstino sugriežtintų aplinkosauginių taršos reikalavimų įsigaliojimą, o šis sprendimas jau sukėlė žemės ūkio bendrovių pasipiktinimą. Primename, kad antradienį Seimas pritarė Aplinkos apsaugos įstatymo pataisoms, taip paankstindamas reikalavimus aplinkos taršai vykdant ūkinę veiklą. Už pataisas balsavo 121, nė vienas nebuvo prieš, susilaikė 3 Seimo narai.

Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos (LŽŪBA) generalinis direktorius Jonas Sviderskis teigia, kad „yra toks žodis „kamikadzė“ – save naikinantis“.

„Žemės ūkio, kaip šalies maitintojo, naikinimas įsibėgėja, įgauna vis didesnį pagreitį. Kalbos ir darbai skiriasi iš esmės. Žemdirbio dalią ragavusių žmonių Prezidentūroje, Vyriausybėje nėra“, – teigia J. Sviderskis.

Pasak jo, Seime „vaivorykštės spalvos ženkliai aktualesnės nei kiti ūkio reikalai, o ką jau kalbėti apie žemės ūkį“.

„Ten tokių, vaikštančių žeme, nedaug. Ir jų vis mažėja. Todėl kasti „laidotuvių duobę“ žemės ūkiui vis lengviau. „Atsivešim, laisva rinka, nesikišim ir nereguliuosim kainų“ bei panašūs teiginiai tapo kasdienybe ir jiems atrodo protingai“, – stebisi J. Sviderskis.

LŽŪBA generalinis direktorius tikina, kad žemės ūkis be varžymų, draudimų, ribojimų daugiau nieko kito ir negirdi.

„Per pastaruosius keliolika metų nebuvo įgyvendinta nei viena skatinimo priemonė. Taigi, ir ritamės nuo kalno. Ypač gyvulininkystės, daržininkystės, sodininkystės srityse. Šio įstatymo priėmimas – eilinis smūgis ir tokie sprendimai nebestebina. Tai jau ne pirmas ir labai aiškus ženklas, kad žemdirbiai turi vienytis ir sekti Vokietijos, Lenkijos, Prancūzijos pavyzdžiu“, – tarsi duodamas nuorodą į protestus sako J. Sviderskis.

Facebook komentarai