Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

dojusagro

Priesaika piliečiams: vyksta Prezidento G. Nausėdos inauguracijos iškilmės

Autorius: Agroeta
Printer Friendly, PDF & Email

Penktadienį Seime mūsų šaliai prisiekė naujai išrinktas Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda. Iškilminga jo inauguracija prasidėjo 11 valandą. Prieš atvykdamas i Parlamentą, G. Nausėda su žmona Diana Nausėdiene aplankė patriarcho Jono Basanavičiaus paminklą. Išrinktasis Prezidentas stabtelėjo prie Aušros vartų ir persižegnojo. Tuo metu į Seimo rūmus jau rinkosi garbingi svečiai. 

Vėliau, jau prasidėjus oficialiai inauguracijos daliai, Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas iš Seimo tribūnos sakė, kad Gitanas Nausėda šiandien "prisieks būti ištikimas, sąžiningas ir teisingas (...) Šiandien Prezidentas savo gyvenimą paaukoja jį išrinkusiai Tautai".

Kadenciją baigusi Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo kalboje pabrėžė, jog naujajam Prezidentui užgula didžiulė atsakomybės našta. "Vienintelis kelrodis bus Konstitucija ir žmonių valia (...) Atsakomybės našta Prezidentą lydės visą laiką (...) Mes, Prezidentai, esame atsakingi visiems žmonėms", – teigė D. Grybauskaitė. 

Priesaiką G. Nausėda perskaitė laikydamas ranką ant LR Konstitucijos. Jis prisiekė sąžiningai eiti Prezidento pareigas, tarnauti Tėvynei, demokratijai ir Lietuvos žmonių gerovei. Vėliau jis pasirašė ir priesaikos aktą. Seimo salėje nuvilnijo audringi plojimai ir čia susirinkusieji sugiedojo Lietuvos Respublikos himną. Taip prasidėjo LR Prezidento G. Nausėdos penkerių metų kadencija šiame atsakingame poste. Linkime jam stiprybės!

Facebook komentarai

T Hegvita agro