Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Prie tvarto vartų besiglaudusias bejėges avis pjovė vilkų gauja. Bet gal tai buvo sulaukėję šunys? (video)

Autorius: Dainius ŠEPETYS
Neaišku - vilkai ar šunys atakavo žemdirbio avis. Ado Praprovo ir kaimyninių ūkininkų nuotr.
Neaišku - vilkai ar šunys atakavo žemdirbio avis. Ado Praprovo ir kaimyninių ūkininkų nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Širvintų rajono Pociūnų kaime prie ūkininko Ado Praprovo tvarto durų vidury baltos dienos buvo užpultos ir sudraskytos net 10 avių. Iš pradžių jaunas vyras buvo įsitikinęs, jog tai vilkų darbas, tačiau vėliau plėšrūnus pastebėjo ir kaimynių ūkių savininkai, juos nufotografavo, filmavo, tada iškilo abejonė – gal vis tik tai sulaukėjusių šunų darbas.

A.Praprovas „Agroetai“ papasakojo, kad jo apie 50-ies avių banda nakčiai uždaroma avidėje, o rytą paleidžiama į ganyklą.

„Rytą nieko įtartino nepastebėjau ir išleidau aveles į aplink sodybą esančias ganyklas. Žmona apie 9 val. važiavo į vaikų darželį ir taip pat matė gyvulius ramiai besiganančius. Apie 16 val. 30 min. grįžęs namo pamačiau pievose daugybę pripešiotos vilnos ir įtaręs nelaimę nuskubėjau prie avidės“, – prisiminė ūkininkas.

Jo teigimu, vaizdas buvo šiurpus, nemažai sudraskytų avių gulėjo prie pat tvarto durų, kitos – netoliese pievoje.

„Avims buvo perkastos gerklės, išdraskyti kumpiai, visas kūnas nusėtas kastinėmis žaizdomis“, – pasakojo avių laikytojas, prisimindamas, kad šį rugpjūtį jo banda jau buvo panašiai užpulta. Tada ūkininkas neteko 5 gyvulių.

Širvintų rajono medžiotojų draugijos valdybos pirmininkas, patyręs medžiotojas Vygantas Buzys mano, jog ūkininko avis terorizavo veikiausiai vilkai.

„Pociūnų kaime filmuotų išpuolio vaizdų kol kas nemačiau, tačiau iš savo patirties galiu pasakyti, jog tai turėtų būti vilkai, kurie šiandien vos ne šventaisiais vadinami“, – teigė medžiotojas.

Pasak jo, sulaukėjusių didžiulių šunų, kurie galėtų užpulti avis, jam teko matyti labai seniai, kai dar aplink kaimus lankstydavo nemažos jų bandos.

„Pats esu nemažai patyręs šunininkas, bet šiandien negaliu įsivaizduoti, kokie tai turėtų būti šunys, kurie užpultų avių  bandą“, – portalui „Agroeta“ sakė V.Buzys, prisimindamas, kad šiuo metu labai dažnai į medžiotojus kreipiasi žmonės dėl vilkų daromos žalos.

Facebook komentarai