Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Pricer.lt maisto kainų tyrimas: metai prasideda kainų rekordais

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Pirmasis šių metų kainų tyrimas „nudžiugino“. Anot Pricer.lt maisto krypties vadovo Petro Čepkausko, kažko tokio ir tikėjosi – visą praėjusių metų antrąją pusę prekybininkai esą bandė žingsnis po žingsnio „pakelti“ kainų lubas ir po Naujųjų metų kilstelėti kainas yra šventas reikalas.

2020 metų sausio Pricer.LT fiksuojamo vidutinio pigiausių maisto produktų krepšelio kainų analizė rodo, kad pigiausių maisto produktų vidutinis krepšelis Lietuvos parduotuvėse, palyginus su 2019 m. gruodžio mėnesiu, padidėjo 0,60 Eur ir buvo 5,73 EUR (11 proc.) brangesnis, nei praeitų metų sausio mėnesį. Taigi turime 3 metų stebėjimų rekordą.

Pakeldamas krepšelio kainą 0,77 EUR tinklu su pigiausiu krepšeliu lieka „Maxima“, į antrą vietą atsistoja „Norfa“, kuris mažina krepšelio kainą 0,37 EUR. „IKI“, mažindamas kainą 1,33 EUR, atsistoja į trečią vietą. „RIMI“ padidina krepšelio kainą 1,99 EUR ir nusileidžia į ketvirtą vietą. „Lidl“ paleidžia įvaizdžio kampaniją „Greičiau Geriau Pigiau“, kelia kainas 2,46 EUR ir krenta į penktą vietą. Matyt, išleido daug pinigų kampanijai, tai reikia skubiai uždirbti. „Barbora“, su 0,11 EUR pakelta kaina, stabiliai lieka paskutinėje – šeštoje vietoje.

Populiarių ir gerai žinomų Pricer.lt produktų vidutinio krepšelio kainų sausio mėnesio analizė rodo, kad, palyginus 2018 m. gruodžio mėnesiu, kainos kyla 2,03 EUR (6,91 proc.). 2020 m. sausio mėnesio žinomų produktų vidutinio krepšelio kaina buvo 0,71 EUR (1,85 proc.) didesnė už 2019 m. sausio mėnesio krepšelį ir 1,23 Eur (3,26 proc.) didesnė už 2019 m. gruodžio mėnesio krepšelį.

2020 metų sausio mėnesio Pricer.lt žinomų prekių ženklų krepšelio kainų reitinge pigiausia tampa „Barbora“, padidinusi krepšelio kainą 1,64 EUR. Antrąją vietą užima „IKI“, kainas sumažinęs 0,55 EUR. „Norfa“ su 2,94 EUR kainų pakėlimu krenta į 3 vietą. „Maximos“ tinklas, didinęs kainą 2,2 EUR, atsistoja į ketvirtą vietą, penktoje vietoje palikdamas „Rimi“ su 0,05 EUR krepšelio kainos sumažinimu.

Iš Pricer.lt stebimų 52 prekių kainų brango 34 prekės, kainos nekeitė 3, pigo tik 15 prekių. Brangimo lyderis – obuoliai. Jie greičiausiai tokie brangūs išliks iki naujo sezono pradžios dėl 2019 metų derliaus. Antroje vietoje – vištiena. Iš viso reikšmingai (10 procentų ir daugiau) brangsta 18 prekių iš 52 stebimų.

5

Labiausiai, 10 procentų ir daugiau, pigusios prekės lyginant su praeitų metų sausiu. Jų viso labo 4.

4

Įdomybės apie kiaulieną:

Kiaulienos kainos Europoje kyla toliau +36,2 proc., palyginus su praėjusiais metais. Bet jau vyksta kritimas, palyginus su tuo, kas buvo prieš Naujuosius metus. Žaliavinės kainos koreguojasi į vasaros pabaigos lygį. Priežastis – Koronaviruso krečiama Kinija nepaima planuotų kiekių iš Europos, todėl kainos krenta ir dar tikrai kris. Ir pas mus pasirodys daugiau kiaulienos iš europietiškųjų eksportuotojų – Danijos, Prancūzijos.

Kaip elgiasi mūsų tinklai? Teisingai – AKCIJOS. Tai jau galima vadinti „sviesto sindromu“. Jokiu būdu nemažinam kainų, bet akcijos – 20 proc., 23 proc., 41 proc. Dar esame tikri, kad ir 60 proc. pamatysim.

Prisimenant sviestą. Jo vidutinė didmeninė kaina ES yra 18 proc. žemesnė negu 2019 metais tuo pačiu metu. Taigi, jo kaina lentynose turėtų būti apie 1,5 euro ir 1 euras akcijos metu už 200 g. Tačiau pas mus vyksta pseudoakcijavimas ir sumažintų pakelių super pasiūlymai.

Portalas www.pricer.lt kainas užfiksavo sausio 25 dieną Lietuvos prekybos centruose „Maxima“, „Iki“, „Norfa“, „Rimi“, „Lidl“, internetinėje parduotuvėje „Barbora“, Latvijos e-parduotuvėje “Barbora.lv” bei Lenkijos e-parduotuvėje „Auchandirect.pl“.

Facebook komentarai