Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Prezidentas pasiuntė dviprasmišką žinią apie derybas dėl tiesioginių išmokų

Autorius: Gediminas STANIŠAUSKAS
Prezidentas Gitanas Nausėda. Šalia jo kairėje stovi Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos prezidentas Petras Puskunigis.
Prezidentas Gitanas Nausėda. Šalia jo kairėje stovi Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos prezidentas Petras Puskunigis.
Printer Friendly, PDF & Email

Šalies Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį atvykęs į Europos Vadovų Tarybos sesiją, kurioje Europos Sąjungos šalių lyderiai pradės derybas dėl 2021-2027 m. ES biudžeto, susitiko ne tik su protestuojančiais ūkininkais, bet ir Europos Komisijos pirmininke Ursula von der Leyen, kuriai išreiškė palaikymą EK siūlymu dėl ES biudžeto. Išsyk po to surengtoje spaudos konferencijoje G. Nausėda palietė ne tik Sanglaudos fondo perspektyvas, Ignalinos AE uždarymą, bet ir tiesioginių išmokų suvienodinimo klausimą.

Jis teigė, kad, nors žemdirbių reikalavimai dėl didesnių tiesioginių išmokų yra pagrįsti, jie, pasak G. Nausėdos, atsimuša į lubas, formuojamas nepakankamai didelio biudžeto.

„Kitas dalykas – tiesioginės išmokos žemdirbiams. Buvau susitikęs su mūsų žemdirbių organizacijomis, kurios čia mitinguoja, manau, kad reikalavimai sulyginti (...) tiesiogines išmokas prie ES lygio yra visiškai logiški. Kaip matote, mūsų argumentai, kad ir kokie logiški ir pagrįsti būtų, atsimuša į vadinamąsias lubas, kurias suformuoja nepakankamai didelis biudžeto pyragas, kuris yra formuojamas“, – tikino prezidentas.

G. Nausėda ketvirtadienį Briuselyje dalyvauja EVT darbo sesijoje, kurioje bus aptarta 2021-2027 metų daugiametė finansinė programa.

Be kita ko, patį susitikimą su ūkininkais G. Nausėda savo paskyroje „Facebook“ pavadino kaip susitikimą su stambiaisiais žemdirbiais. „Atvykęs į Europos Vadovų Tarybos sesiją, susitikau su stambiaisiais ūkininkais ir išreiškiau palaikymą siekiant didesnių tiesioginių išmokų“, – pareiškė G. Nausėda.

Lietuvos ūkininkų sąjunga socialiniame tinkle suskubo patikslinti, esą „žemdirbių protesto akcijoje Briuselyje dalyvavo visokio dydžio ūkininkai, nors Prezidentūros atstovų minimi tik stambieji“.

Tai buvo pirmas viešas Prezidento G. Nausėdos susitikimas su ūkininkų organizacijomis.

Facebook komentarai