Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Prašoma Europos Komisijos paramos pieno ir paukštienos sektoriams

Autorius: Agroeta
Sūriai
Sūriai
Printer Friendly, PDF & Email

Žemės ūkio ministras Andrius Palionis kreipėsi į ES žemės ūkio komisarą Janušą Vojciechovskį dėl skubių rinkos organizavimo priemonių Lietuvai labai aktualiuose pieno ir paukštienos sektoriuose.

„Viruso pandemijai darant įtaką visai maisto tiekimo grandinei, išskirtinės rinkos reguliavimo priemonės padėtų sumažinti įtampą rinkose“, - rašte pabrėžia ministras.

Be jau taikomų pieno produktų intervencijos priemonių, prašoma papildomai taikyti privatų sandėliavimą sviestui, lieso pieno milteliams, sūriams.

Tačiau Lietuva norėtų privataus sandėliavimo priemonę taikyti ne tik pieno produktams, bet ir paukštienai. Šalies paukštininkystės ūkiuose  kaupiasi didelės produkcijos atsargos, todėl tikimasi, kad išimtinė Europos Komisijos parama privačiam paukštienos sandėliavimui padėtų sektoriui išgyventi šį sudėtingą laikotarpį.

Prognozuojama, kad Lietuvos pieno perdirbimo įmonių poreikis 2020 m. sviestui privačiai sandėliuoti galėtų siekti apie 3,5 tūkst. t, lieso pieno milteliams - apie 14 tūkst. t, sūriams - apie 10 tūkst. t, o vištienos krūtinėlių filė – apie 800 t per mėnesį.

Facebook komentarai