Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Prašo paaiškinti kodėl reikia grąžinti ūkininkų skirtą paramą 

Autorius: Dalia KARPAVIČIENĖ
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Lietuvos ūkininkų sąjunga raštu kreipėsi į Žemės ūkio ministeriją, prašydama paaiškinti sprendimą ūkininkų skirtą paramą asociacijoms pervesti ne asociacijoms, o grąžinti ūkininkams. Rašto kopija pateikta ir Seimo kaimo reikalų komitetui.

Pasak Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininko Raimundo Juknevičiaus, toks kreipimasis atsirado viešoje erdvėje pasirodžius informacijai, jog Žemės ūkio ministerija gavo Europos Komisijos atsakymą dėl ūkininkų paramos.

„Mes prašome leisti išsamiai susipažinti su gautu Europos Komisijos išaiškinimu ir argumentais, paskatinusiais tokį Žemės ūkio ministerijos sprendimą“, – pažymėjo R. Juknevičius.    

Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininko įsitikinimu, šis klausimas aktualus ne tik LŪS, bet ir kitoms žemdirbių savivaldą įtvirtinančioms asociacijoms, kurios tikėjosi papildyti biudžetus iš žemdirbių paramos, skirtos 2020 metais deklaruojant pasėlius, po vieną eurą nuo deklaruoto pasėlių hektaro.

„Šioje painioje istorijoje geras tik vienas dalykas, kad „nenusimetė“ tiesioginėms išmokoms skirti pinigai, nes jau buvo likusios paskutinės dienos iki termino pabaigos, kai turėjo būti baigtos išmokėti 2020 metų tiesioginės išmokos. Dėl ateities jau buvo apėmęs nerimas. Minčių kyla visokių. Kam naudinga stengtis susilpninti žemdirbių savivaldą, atimant žemdirbių laisva valia jai skirtą paramą?  Iš pradžių dėl pinigų, kuriuos ūkininkai nutarė skirti asociacijoms, buvęs Žemės ūkio rūmų pirmininkas, vėliau – Seimo kaimo reikalų komiteto pirmininkas, o po svaiginančios politinės karjeros – tiesiog pilietis Andriejus Stančikas kreipėsi net į teismą. Teismui atsisakius nagrinėti bylą, Žemės ūkio ministro iniciatyva buvo kreiptasi į Europos Komisiją, kad ji pasisakytų, ar nebuvo pažeista tiesioginių išmokų administravimo tvarka, leidus žemdirbiams iš gaunamų tiesioginių išmokų paremti asociacijas“, – sakė pirmininkas.

 R. Juknevičius svarstė, jeigu paaiškės, kad toks ministro sprendimas labiau politinis negu teisinis veiksmas? Ūkininkai, skirdami paramą, rinkosi, jų manymu, jų interesams geriausiai atstovaujančias asociacijas. Sistema šiuo požiūriu – tikrai racionali. Toks rėmimas – tik viena iš galimų asociacijų rėmimo formų. Nario mokesčiais asociacijas remia jų nariai, o visi GPM mokesčio mokėtojai gali skirti paramai dalį nuo sumokėto mokesčio. Gali remti įmonės iš savo uždirbto pelno.

„Finansiškai nepriklausomos nuo valstybės teikiamos paramos žemdirbių savivaldai asociacijos yra laisvos ginti savo narių teisėtus interesus. Valdžios atstovams sunkiau palaužti asociacijas, gąsdinant atimti  valstybės paramą, jei jos valdžios nesiliaus kritikuoti“, – tvirtino sakė LŪS pirmininkas Raimundas Juknevičius.

         

Facebook komentarai