Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Prasidėjusios techninės apžiūros – it šventės ūkuose

Autorius: Dainius ŠEPETYS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Nors daugumoje šalies rajonų traktorių, savaeigių ir žemės ūkio mašinų bei jų priekabų techninės apžiūros prasidės tik šį mėnesį, Kėdainių r. savivaldybėje šis procesas jau gerokai įsibėgėjęs.

„Kovo 2–ąją Bronislovo Mickevičiaus ūkyje pradėję technines apžiūras, jau atlikome beveik ketvirtadalį šio privaromo darbo“, – sakė Kėdainių r. savivaldybės Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vyriausiasis specialistas Aurimas Pavolis. Anot jo, viskas vyksta sklandžiai, pagal iš anksto sudarytą grafiką.

Specialistas teigia, kad ūkininkai žino, jog apžiūros dieną, privaloma turėti banko mokėjimo nurodymą arba kitų įmokų surinkimo paslaugas teikiančių įstaigų kvitą, elektroninio pavedimo išrašą ar kitą dokumentą, patvirtinantį rinkliavos apmokėjimą, technikos registracijos dokumentą, galiojantį civilinės atsakomybės privalomojo draudimo liudijimą ir vairuotojo pažymėjimą.

„Žemės ūkio bendrovės, įmonės, ūkininkai, turintys tris ir daugiau traktorių ar priekabų, pateikia apžiūroje dalyvaujančios technikos sąrašą, nurodydami transporto priemonių pavadinimą, markę, valstybinį numerį ir tapatumo numerį iš registracijos dokumentų“, – techninės apžiūros procesą komentavo A. Pavolis.

Pasak pašnekovo, žemės ūkio technikos turėtojams apžiūra – tarsi šventė, kurios jie laukia ištisus metus.

„Apžiūrai pristatyta technika būna techniškai tvarkinga, jei reikia – naujai perdažyta, tad didelių priekaištų jos savininkams, paprastai, neturiu, na nebent kokia lemputė nedega“, – sakė A. Pavolis.

Techninę apžiūrą atliekančio specialisto teigimu, žemdirbiai, nesuspėję tinkamai paruošti technikos, jos net nerodo. „Kai viską susitvarko, tada ir skambina“, – kalbėjo A. Pavolis primindamas, kad individualus iškvietimas į ūkį kainuoja šiek tiek brangiau.

Pakalbinome prieš savaitę ūkio technikos apžiūrą atlikusį Aurimą Snarskį.

„Nemažas mūsų šeimos ūkis iš viso techninei apžiūrai pateikė 26 technikos vienetus“, – sakė ūkininkas, vardindamas traktorių, kombainų ir kitokios technikos pavadinimus. Pasak jo, visa ūkio technika iš anksto buvo sutvarkyta, todėl tikrintojams niekas neužkliuvo – laiko sugaišta nedaug, o rezultatais – visi patenkinti.

Facebook komentarai