Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Prancūzijos fermeriai blokavo kelius: visuomenėje su mumis elgiamasi lyg su „bokso kriauše“

Autorius: Agroeta
Protestuoja Prancūzijos fermeriai.
Protestuoja Prancūzijos fermeriai.
Printer Friendly, PDF & Email

Šią savaitę Prancūzijos fermeriai surengė plataus masto protesto akciją, įskaitant ir kelių blokadą, nukreiptą prieš kaimo naikinimą. Ūkininkų nepasitenkinimą sukėlė tai, kad ne tik valdžios sprendimai, bet ir žiniasklaidos formuojamas nepalankus požiūris į žemdirbius, jau daro tiesioginę įtaką jų gerovei. Esą žiniasklaidos formuojama pozicija verčia politikus imtis nepalankių sprendimų fermerių atžvilgiu.

Prancūzai kelių blokadą surengė praėjus savaitei po panašių protestų Olandijoje. Protestus penktojoje respublikoje organizavo žemdirbių susivienijimas „FNSEA“ ir jaunųjų ūkininkų profesinė sąjunga „Jeunes Agriculteus“.  

Fermeriai teigia, kad pastaruoju metu visuomenėje su jais elgiamasi lyg su „bokso kriauše“, todėl paragino kolegas spalio 8 d. išvaryti traktorius į kelius. Prancūzijos fermeriai blokavo nemažai kelių, vedančių į Kaną, Dižoną, Tulūzą ir kitus miestus.

„Kasdieniai priekaištai žemės ūkiui kenkia fermerio įvaizdžiui. Žemės ūkio produktų importo didinimo apimtys, kurios mums visiškai nenaudingos, taip pat neaiškūs prekybiniai susitarimai ir konkurencinės aplinkos iškreipimas, naikina vietos žemės ūkį“, – teigia FNSEA vadovas Damien Greffin‘as.

Fermeriai pasipiktinę, kad šalyje vis griežtėja pesticidų naudojimo reikalavimai, o patys ūkininkai jaučiasi jau demonizuoti visuomenėje ir tai vyksta pritariant ekologams.

„Mes jau kasdien stigmatizuojami“, – neabejoja D. Greffin‘as.  

Jam pritaria ir jaunųjų ūkininkų profesinės sąjungos lyderis Patrick Merel‘is. 34 metų fermerio teigimu, „fermeriai žiniasklaidoje puolami jau kasdien“. „Kuomet pradėjau ūkininkauti, maniau, jog mano darbas yra pamaitinti žmones, bet dabar gaunasi taip, kad mes, ūkininkai, žmones nuodijame, nors tų žmonių gyvenimas tik gerėja“, – sako P. Merel‘is.

Facebook komentarai

b