Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Prancūzijos chemikalų gamykloje kilęs gaisras ūkininkams atsies iki 50 mln. eurų

Autorius: BNS
Taip po sprogimo atrodė dūmų stulpas.
Taip po sprogimo atrodė dūmų stulpas.
Printer Friendly, PDF & Email

Rugsėjo pabaigoje bendrovės „Lubrizol“ chemikalų gamykloje Prancūzijos kilęs gaisras, po kurio aplinkinėse teritorijose augantys augalai pasidengė aliejingų suodžių sluoksniu, ūkininkams atsieis nuo 40 iki 50 mln. eurų, penktadienį pranešė žemės ūkio ministras.

Vyriausybė uždraudė nuimti derlių ar pardavinėti gyvūninės kilmės produktus iš užterštos zonos aplink Ruano miestą šiaurės vakarų Prancūzijoje, kad būtų apsisaugota tuo atveju, jei praėjusį mėnesį kilusiame gaisre sudegusios cheminės medžiagos išskyrė toksinų.

Bendrovės „Lubrizol“, priklausančios JAV milijardieriui investuotojui Warrenui Buffettui (Vorenui Bafetui), gamykla, kurioje gaminami pramoniniai tepalai ir degalų priedai, yra įsikūrusi vos už kelių kilometrų nuo maždaug 100 tūkst. gyventojų turinčio Ruano centro.

Gaisro, dėl kurio miesto ir apylinkių gyventojus kelias dienas vargino itin nemalonus kvapas, priežastis dar nėra žinoma.

Žemės ūkio ministras Didier Guillaume (Didjė Gijomas) penktadienį kalbėjo apie „ekonominę nelaimę“, nes vien pieno gamintojai prarado pieno už maždaug 4 mln. eurų.

„Visiems sektoriams turi būti atlyginta kaip galima greičiau“, – pažymėjo ministras žurnalistams lankydamasis Ruane.

Laikraštis „Les Echoes“ penktadienį pranešė, kad „Lubrizol“ sutiko įsteigti apie 50 mln. eurų fondą, kad padengtų ūkininkų ir kitų pramonės šakų atstovų nuostolius, kuriuos sukėlė vienas didžiausių pastarojo meto pramoninių gaisrų Prancūzijoje.

Bendrovė taip pat įsipareigojo tiesiogiai pasirūpinti kompensacijomis maždaug 450 šio regiono ūkininkų, patyrusių nuostolių dėl draudimo pardavinėti pieną, įvesto po gaisro, per kurį sudegė daugiau nei 5 tūkst. tonų chemikalų, o dūmų debesis nusidriekė maždaug 22 kilometrų atstumu.

Iš viso nuo gaisro nukentėjo apie 3 tūkst. žemės ūkio produkcijos gamintojų, pranešė D. Guillaume.

Facebook komentarai