Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Prancūzijoje austrių augintojai priversti stabdyti prekybą dėl noroviruso protrūkio

Autorius: BNS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Keli Prancūzijos austrių augintojai, ūkininkaujantys Atlanto ir Viduržemio jūros pakrantėse, buvo priversti nuo gruodžio mėnesio sustabdyti prekybą, kai jų veiklos teritorijose paplito labai užkrečiamas norovirusas.

Verslininkų nuomone, protrūkis kilo dėl perpildytų nuotekų valymo įrenginių.

Institucijos nurodė sustabdyti pardavimus 23 iš 375 austrių auginimo vietų ir iš prekybos pašalinti užkrėstas austres, taip pat midijas ir moliuskus po to, kai atlikus tyrimus buvo nustatyta, jog austrės užkrėstos virusu, kuris gali sukelti stiprų vėmimą ir viduriavimą.

Nurodymas buvo paskelbtas prieš pat šventinį laikotarpį metų pabaigoje, kai ant milijonų prancūziškų stalų austrės tiekiamos kaip tradicinis delikatesas.

„Pačios austrės neserga. Jos perneša virusą, nes užkrato yra vandenyje, kurį jos nuolat filtruoja“, – šią savaitę naujienų agentūrai AFP sakė Prancūzijos nacionalinės vėžiagyvių tarybos (CNC) prezidentas Philippe'as Le Gal'as (Filipas Le Galas).

„Austrės atsidūrė „netinkamoje vietoje netinkamu metu“, – pažymėjo jis ir pridūrė, kad draudimas paskatino daugelį žmonių visai atsisakyti delikateso.

Vietos pareigūnai teigia, kad austrių augintojai moka už tai, jog skiria nepakankamai lėšų nuotekų valymui, nes įrenginiai pasiekė savo pajėgumų ribą, net jei pastaraisiais metais pakrančių zonos vystėsi.

Be to, dėl stiprių liūčių prieš Kalėdas valymo baseinai persipildė ir užkrėsto vandens išsiliejo į upes.

„Tai buvo nuspėjama – statybos leidimai nuolat išduodami, nors vandens valymo įrenginiai jau veikia visu pajėgumu“, – kalbėjo Bretanės Morbihano regiono senatorius Joelis Labbe (Dželis Labė).

Austres auginantys ūkininkai reikalauja kompensacijų, o praėjusią savaitę Paryžiuje su žemės ūkio ministerijos pareigūnais susitikę jų atstovai perspėjo, jog prekybos draudimas paveikė daugiau nei 400 ūkių.

Šią savaitę įtūžę austrių augintojai suvežė austrių ir midijų pilnas šiukšliadėžes prieš Monpeljė miesto regioninę sveikatos apsaugos agentūrą protestuodami prieš sprendimą sustabdyti prekybą austrėmis, užaugintomis netoliese esančiame baseine Viduržemio jūros pakrantėje.

„Esame nukentėjusieji ir neturėtume patirti jokios finansinės žalos“, – tvirtino Ph. Le Galas.

Facebook komentarai