Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Pradėti utilizuoti dioksinais užteršti gyvuliai

Autorius: Daiva BARTAŠEVIČIŪTĖ
Alytaus rajone utilizuojami gyvuliai.
Alytaus rajone utilizuojami gyvuliai.
Printer Friendly, PDF & Email

Trečiadienį Alytaus rajone jau utilizuota 19 galvijų, užkrėstų sveikatai pavojingais dioksinais kilus gaisrui padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“.

Per tris dienas Genių, Jasunskų, Karklynų, Miklusėnų, Paplanskų, Raudonikių, Rutkos, Vytautiškių kaimuose“ bus sunaikinta užmigdant 12 pieninių karvių, taip pat 29 mėsinės karvės, telyčios ir buliai, 64 avys, 1 ožka, 435 naminiai paukščiai ir 25 triušiai.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) dar praėjusių metų pabaigoje, pagal atliktus tyrimus, siūlė užterštose teritorijose sunaikinti apie 200 karvių ir prieauglio.

Tačiau tokiai VMVT rekomendacijai pasipriešino galvijų ir paukščių laikytojai bei pareikalavo naujų nepriklausomų tyrimų užsienio laboratorijoje. Tada savivaldybės iniciatyva buvo atliekami papildomi tyrimai. Jie parodė, kad reikės sunaikinti gerokai mažesnį skaičių gyvulių ir paukščių nei siūlė veterinarai.

Anot Alytaus seniūnijos seniūno Kęstučio Tumyno, gyvulius ir paukščius užmigdys Veterinarijos akademijos specialistai, po to jie bus utilizuojami UAB „Rietavo veterinarinė sanitarija“.

Pagal ūkininkų pageidavimą, gyvuliai bus migdomi ir jų ūkiuose .ir išvežus iš ūkių į pievas. Didžiausias vieno ūkininko utilizuojamų gyvulių skaičius – 18.

„Ryte pradėjome gyvulių utilizavimą, ūkininkai procese dalyvauja ir kol kas viskas vyksta taip, kaip ir planuota. Tikimės per keletą dienų viską sutvarkyti“, - sakė seniūnas K. Tumynas.

Kiekvienas ūkininkas patirtą žalą įvertino pats ir pateikė savivaldybės administracijai, paraiškos su konkrečiomis sumomis bus siunčiamos į Finansų ministeriją. Alytaus rajono ūkininkams už utilizuotus gyvulius ir paukščius numatyta sumokėti daugiau nei 61 tūkst. eurų kompensacijų.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA