Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Pradėję dygti rudeniniai baravykai į miškus išviliojo grybautojus

Autorius: Loreta MAČIULIENĖ
Į miškus „sugrįžo“ rudeniniai baravykai.
Į miškus „sugrįžo“ rudeniniai baravykai.
Printer Friendly, PDF & Email

„Prasidėjo“, – dygstančiais rudeniniais baravykais džiaugiasi kaišiadoriškis Viktoras P.

Per kelias valandas, tik baravykų, sako pririnkęs daugiau nei šimtą, kitoje pintinėje – antra tiek raudonviršių, šilbaravykių, jaunučių paberžių.

„Mūsų miškuose voveraitės nedygsta. Kitokių grybų, pavyzdžiui ūmėdžių, vieną kitą užtikau ir tos sukirmijusios. Bet ką ten ūmėdės ir kitokie grybai, kai baravykų tiltai. Kažkada juokiausi iš žmonos, kad išpuikėlė aukštaitė renka tik baravykus ir voveraites. Žiūriu į mano surinktas miško gėrybes, suprantu, kad šį kartą ir mane išpuikėliu galima vadinti“, – juokiasi vyras.

 

Miškų aplink Kaišiadoris daug, tik sako reikia žinoti, kuriuose, kada ir kokių grybų ieškoti. Šį savaitgalį nusprendė patikrinti Pravieniškių mišką.

Vyras pasakoja šeštadienio rytą grybauti išsiruošęs anksti.

„Saulė dar buvo nepatekėjusi, kai atsikėliau. Išvažiavau įsivaizduodamas, kad čia būsiu vienas pirmųjų. Pradėjus švisti jau buvau savo grybavimo vietose. Ir ką jūs galvojate?! Miške žmonių jau buvo daugiau, nei piko metu prekybos centruose. Kur bevažiuotum – pakelėse pristatyta automobilių, net tokiose vietose, kur grybų gyvenime nesu matęs. Atrodo žmonės stojo ten, kur rado vietos pasistatyt automobilį, o ne kur grybai dygsta“, – pasakoja kaišiadoriškis.  

„Tiek žmonių dar nebuvau matęs“, – stebisi Viktoras.

Pašnekovo pasakojimą patvirtina į socialinius tinklus grybautojų įkeltos fotografijos. „Galima išprotėt bežiūrint“, – juokiasi nuotraukas mačiusi kaunietė Karolina M. Moteris vakar taip pat buvo grybauti.

„Šimtais baravykų neradau, bet kelis kibirus įvairių grybų su vyrų parsivežėm. Mes nelekiam anksti į mišką. Išsimiegam. Ramiai, niekur neskubėdami nuvažiuojame. Užteks tų grybų visiems, kas mano – niekas nepaims“, – šypsosi moteris.

Karolina su šeima grybavo Prienų apylinkėse. „Eini mišku, o aplink žmonės sukiojasi. Pasisveikinam susitikę, pasikalbam apie grybus ir išsiskirstom kas sau po mišką. Viena moteris mane užkalbino. Žiūriu ir matau už jos tiltą baravykų. Galvoju kaip čia neriktelėt, neišsiduot“, – juokiasi Karolina.  

Socialiniuose tinkluose, apie pradėjusius dygti rudeninius baravykus, įrašų keliama kone iš visos Lietuvos. Grybautojai giriasi šimtus baravykų radę Vilniaus, Ukmergės, Panevėžio miškuose. Pirmuosius rudeninius baravykus renka ir Ignalinos, Utenos, Zarasų rajonų grybautojai.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA