Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Pradeda mokėti likusią išmokų dalį. Susipažinti su išmokų už 2021 m. deklaruotus plotus dydžiais!

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) nuo gruodžio 1 d. pareiškėjams pradeda mokėti likusią išmokų dalį, o negavusiems avanso – visą apskaičiuotą išmokų sumą. Planuojama, kad per gruodį ūkininkus pasieks 179 mln. Eur paramos suma. Kviečiame susipažinti su lapkričio 29  d. žemės ūkio ministro įsakymu nustatytais išmokų už 2021 metais deklaruotus plotus dydžiais. Ūkininkų patogumui išmokų dydžiai pateikiami vienoje lentelėje čia.

Tiesioginės išmokos mokamos 2 etapais: nuo spalio 16 d. iki lapkričio 30 d. pareiškėjams mokamos avansinės išmokų dalys, o antrojo etapo metu, nuo gruodžio 1 d. iki kitų metų birželio 30 d., mokama likusi dalis. Pareiškėjams, kuriems avansai nebuvo išmokėti, antrojo etapo metu mokama visa apskaičiuota išmokų suma.

Šiais metais pirmas tiesioginių išmokų bei paramos pagal kelias su plotu susijusias Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemones mokėjimų etapas baigėsi lapkričio 30 d. NMA į ūkininkų sąskaitas jau pervedė rekordinę 433,2 mln. Eur avansinių išmokų sumą, ir jas gavo 98 proc. pareiškėjų. Pagal vieną ar kelias paramos schemas išmokų sulaukė 118 tūkst. pareiškėjų, kurių paraiškose nebuvo nustatyta neatitikimų ar jie buvo išspręsti. Tiesioginių išmokų avansų išmokėta beveik 365 mln. Eur. Avansinių išmokų sulaukė ir žemdirbiai, kurie ūkininkauja nederlingose žemėse. Pagal KPP priemonę „Išmokos už vietoves, kuriose esama gamtinių ar kitų specifinių kliūčių“ daugiau kaip 46 tūkst. pareiškėjų buvo pervesta 37 mln. Eur. Taip pat avansinės išmokos buvo mokamos ekologinių ūkių valdytojams – 2 tūkst. pareiškėjų sulaukė 31 mln. Eur paramos.

Gruodžio 1 d. prasidėjo antrasis išmokų mokėjimo etapas (tęsis iki kitų metų birželio 30 d.). Šiuo laikotarpiu bus mokama parama ir pagal kitas su plotu susijusias KPP priemones. Iš viso iki didžiųjų švenčių NMA planuoja ūkininkams pervesti  160 mln. Eur tiesioginių išmokų ir 19 mln. Eur paramos pagal su plotu susijusias priemones („Išmokos už vietoves, kuriose esama gamtinių ar kitų specifinių kliūčių“, „Ekologinis ūkininkavimas“, „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“, „Su NATURA 2000 ir Vandens pagrindų direktyva susijusios išmokos“).

Pareiškėjai savo pateiktų paraiškų administracinę būseną gali stebėti informaciniame portale. Prisijungę prie informacinio portalo ir paspaudę 2021 m. pateiktos paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei gyvulius paraiškos nuorodą, pareiškėjai gali matyti jiems išmokėtą sumą. Taip pat apie išmokų mokėjimo terminus galima sužinoti NMA bendruoju informacijos teikimo telefonu (8 5) 252 6999 arba trumpuoju numeriu 1841 (paskambinus spausti „1“). Robotas skambinančiajam pateiks aiškią ir tikslią informaciją, jei tik pareiškėjas skambins iš paraiškoje nurodyto telefono numerio.

Lentelėje žemiau pateikiami tiesioginių išmokų už 2021 m. deklaruotus ir paramos tiesioginėmis išmokomis teikimo reikalavimus atitinkančius žemės ūkio naudmenų plotus dydžiai, taip pat paramos pagal KPP priemones „Išmokos už vietoves, kuriose esama gamtinių ar kitokių specifinių kliūčių“, „Su NATURA 2000 ir Vandens pagrindų direktyva susijusios išmokos“ „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ ir „Ekologinis ūkininkavimas“ dydžiai.

Facebook komentarai

b