Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Politikų reakcija į protestus: "Ką žmonės pasakys, jeigu aš pastatysiu kryžių?"

Autorius: Gediminas STANIŠAUSKAS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Lietuvos ūkininkų protesto akcija „Žalieji kryžiai“ jau davė tam tikrų rezultatų, pripažįsta kai kurie Seimo Kaimo reikalų komiteto nariai. Tiesa, vieni jų visapusiškai reiškia palaikymą ūkininkams ir net prisijungė prie akcijos, tačiau kiti Seimo nariai-ūkininkai, kaip velnias kryžiaus kratosi atviro žemdirbių palaikymo. „Agroeta“ pateikia kelių parlamentarų nuomones apie „Žaliųjų kryžių“ akciją ir ko ūkininkams jau pavyko pasiekti.

Andriejus STANČIKAS, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys:

Kiekviena protesto akcija turi savo tikslą. Ūkininkai protestuoti pasirinko prieš svarstant valstybės biudžetą ir mokestinius pakeitimus. Seime šiandien yra įvairių iniciatyvų, o kaip bus balsuojama – sunku prognozuoti. Šiandien žemės ūkis negyvena rojuje, o atskira visuomenės dalis, kuri nėra įsigilinusi į žemės ūkį, bando įsivaizduoti, esą ūkininkai nemoka mokesčių ir gyvena iš Europos Sąjungos lėšų. Bet yra ne taip. Maždaug 60 proc. ūkininkų yra pensininkai, o tai tik patvirtina, kad jaunimas nenori dirbti žemės ūkyje. Tad šiandien ta protesto akcija ūkininkai priverčia politikus suklusti prieš jiems priimant vienokius ar kitokius sprendimus.

Petras ČIMBARAS, Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos narys:

Nereikėtų protesto akcijų sieti su kryžiais. Su jais nereikia žaisti ir manipuliuoti, nes kryžius yra kryžius. Be to, galiu pasakyti, kad, panaikinus lengvatą dyzelinui, žemės ūkiui nebus „kryžius“. Blogai, kai mane, kaip parlamentarą, Prezidentas pastato prieš faktą. Jeigu panaikinsiu lengvatą, tada būsiu priešas ūkininkams, o jeigu nepanaikinsiu, tuomet tapsiu priešu pensininkams.

Juozas BAUBLYS, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys:

Ūkininkams esu sakęs, kad pritariu visoms protesto akcijoms, bet ar jie pasirinko tokią, kokios reikėtų, manau, kad tai pačių žemdirbių apsisprendimas. Įdomu tai, kad, kiek kalbėjau su žemdirbiais, juos labiausiai papiktino ne papildomi galimi mokesčiai, o tų projektų pateikimo forma, tai yra, suformuluotas ydingas požiūris į žemdirbį. Jie visuomenei pateikiami tarsi būtų kokie veltėdžiai, išmokų gavėjai. Būtent tai labiausiai ir paskatino žemdirbius protestams. Tenka apgailestauti, kad aukščiausiu lygiu buvo ištransliuojama, esą reikia lengvatas nuimti nuo vienų (žemdirbių) ir gautus pinigus perskirstyti kitiems. Toks visuomenės supriešinimas niekam nedavė naudos.

Aurimas GAIDŽIŪNAS, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys:

Su žmona irgi turime ūkį, bet kryžiaus žmona nestatė. Ką žmonės pasakys, jeigu aš pastatysiu kryžių? Geriau jau diskutuoti ir Seime priimti tinkamus sprendimus, nei statyti kryžių. Be to, esu gana prietaringas, tad kryžių reikia statyti atsakingai. Juk tai susiję su religija. Kryžiaus negalima statyti bet kur. Protesto akcijoje žemdirbiai išsako savo nuomonę ir jos ignoruoti negalima. Gaila, kad visuomenė dabar yra labai sukiršinta. Joje vyrauja nuomonė, kad ūkininkai labai negeri žmonės, kurie nemoka mokesčių.

Kazys STARKEVIČIUS, Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai frakcijos narys:

Palaikau ūkininkus, nes žemdirbiai nežino, ar nenutiks taip, kad šiandien atsiguls su vienu įstatymu, o rytoj atsikels su kitu. Juk jie taip pat planuoja savo darbus ir kai pamato, kad kelis kartus padidina mokesčius, žmogus tiesiog puola į neviltį. Ką per naktinę mokesčių reformą buvome padėję į stalčius, tai dabar valdantieji tuos mokesčius ištraukė ir dar pakėlė kvadratu. Pats prie protesto akcijos taip pat prisijungiau, nes matau, kad ji duoda rezultatų ir Seime jau atsirado šioks toks jaudulys, pokyčiai. Net ir Prezidentūra jau nusileidžia, nebestumia taip savo projektų.

Facebook komentarai