Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Policija įvardijo, kokio dydžio bauda gresia R. Janutienei ir jos dukrai už kaukių nedėvėjimą

Autorius: Agroeta
R. Janutienė ir jos dukra konflikto metu nedėvėjo kaukių.
R. Janutienė ir jos dukra konflikto metu nedėvėjo kaukių.
Printer Friendly, PDF & Email

Lapkričio 7 dieną ties Pliauškių mišku įvykęs konfliktas tarp žurnalistės Rūtos Janutienės, jos dukros ir medžiotojų, abiems moterims gresia bauda už COVID-19 karantino saugumo reikalavimų, o taip pat dėl Gyvūnų gerovės įstatymo nuostatų nesilaikymą.

Tai paaiškėjo po to, kai portalas “Agroeta” susisiekė su Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Komunikacijos poskyrio vedėja Julija Samorokovskaja.  

Pasak jos, dėl šio įvykio buvo gauti iš viso trys pareiškimai. Vieną jų parašė R. Janutienė, o kitus pareiškimus policijai įteikė medžiotojai.

Lapkričio 24 d. prokuroro prendimu buvo atsisakyta pradėti ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo Kodekso nuostatas dėl grasinimų nužudyti. Grąsinimų esą sulaukė R. Janutienė, tačiau tyrimą kuravęs prokuroras nusprendė, jog pagal BK straipsnį nėra reikalo pradėti tyrimo.

“Visi pareiškimai buvo apjungti į vieną tyrimą, todėl dabar policijos pareigūnams palikta surašyti tik administracinio nusižengimo protokolus. Pirmasis protokolas bus surašytas dėl kaukių nedėvėjimo pagal Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) 45 straipsnio 4-ąją dalį”, – aiškino J. Samorokovskaja.

Už šį nusižengimą fiziniams asmenims skiriama bauda nuo 500 iki 1500 eurų, tačiau jei iki baudos skyrimo asmenys neturėjo kitų nusižengimų, bauda švelninama iki 250 eurų.

Kadangi medžiotojai buvo apskundę, jog R. Janutienė su dukra buvo kartu su palaidu šunimi, už Gyvūnų gerovės įstatymo pažeidimus bus surašomas ir dar vienas protokolas – pagal ANK 346 straipsnio 1-ąją dalį. Ji numato baudą nuo 30 iki 120 eurų.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA