Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Po vienuolikos veiklos metų kooperatyvas jaučiasi išspirtas iš Žemės ūkio rūmų

Autorius: Gediminas STANIŠAUSKAS
ŽŪK "Lietuviško ūkio kokybė" išsikėlė iš Žemės ūkio rūmų.
ŽŪK "Lietuviško ūkio kokybė" išsikėlė iš Žemės ūkio rūmų.
Printer Friendly, PDF & Email

Daugiau kaip 60 prekybos taškų visoje šalyje turintis žemės ūkio kooperatyvas „Lietuviško ūkio kokybė“ apleido Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) patalpas, nes pastarieji atsisakė suteikti dvi parkavimo vietas, kurios pagal ankstesnę sutartį priklausė kooperatyvui. ŽŪK „Lietuviško ūkio kokybė“ direktorius Mindaugas Maciulevičius „Agroetai“ teigė, kad kooperatyvas iš ŽŪR pasitraukė ne savo noru.

„Keista, kad Žemės ūkio rūmai, kurie yra ir vieni iš mūsų kooperatyvo steigėjų, ėmėsi tokių veiksmų, kurie sunkiai paaiškinami. Pabrėžtina, kad ŽŪR yra daug privačių nuomininkų, buhalterių, kalbų kursų organizatorių, o štai mums juose vietos nebeliko“, – sakė M. Maciulevičius.

Kauno miesto centre įsikūrę Žemės ūkio rūmai išties turi ribotą parkavimo vietų skaičių, tačiau dvi vietos vidiniame kieme ir viena vieta šalia pastato kooperatyvui pagal sutartį priklausė nuo 2008 m. Jau nuo spalio ŽŪR administracijos direktorius Sigitas Dimaitis, pasak M. Maciulevičiaus, informavo, jog rūmams trūksta parkavimo vietų, nors laisvų automobilių statymo vietų apstu.

„Deja, buvome informuoti, kad sąlygos bus apribotos, o atėjus lemtingai dienai prie mūsų parkavimo vietų buvo nuimtos lentelės, deaktyvuotas įvažiavimas į vidinį kiemą. Ką gi, susiradome už tą pačią kainą biurą išsinuomoti kitur“, – pasakojo M. Maciulevičius, bet neslėpė, jog ši žinia jį labai nuliūdino.

Kooperatyvo direktorius socialiniame tinkle „Facebook“ apgailestavo, kad nuo lapkričio 30 d. tenka atsisveikinti „su kadaise buvusia ūkininkų šventove“, o „šios dienos Žemės ūkio rūmai – senosios didybės griuvėsiai“.

ŽŪK „Lietuviško ūkio kokybė“ valdybos pirmininkė Ona Baltrušaitienė teigia, kad kooperatyvui tiesiog neliko kitos išeities, nors kooperatyvas prisidėjo ir prie biuro atnaujinimo keičiant langus.

„Labai gaila, kad ŽŪR – tai nebe tie rūmai, kokie jie buvo prof. Antano Stancevičiaus laikais. Juk pati aktyviai juose dalyvavau, kuomet buvau Lietuvos pieno gamintojų asociacijos pirmininke. Prie prof. A. Stancevičiaus ūkininkas buvo laukiamas, jam buvo padedama, o dabar...“, – reziumavo O. Baltrušaitienė.

ŽŪR administracijos direktorius Sigitas Dimaitis „Agroetai“ nesiplėtė komentuoti situacijos, esą tokia tema spauda neturėtų rašyti.

„Dabar ką aš turėčiau komentuoti. Jei taip jam (M. Maciulevičiui) pasirodė, tai pasirodė. Jis visą laiką jaučiasi nuskriaustas. Juk yra ne taip. Mes pasakėme, kad pas mus visi nuomininkai turi po vieną vietą, nes rūmai nėra guminiai. Mes informavome, kad galime duoti dvi vietas, o kitas automobilių statymo vietas jie gali išsinuomoti kitur Kaune“, – teigė S. Dimaitis.

Nuo gruodžio 1 d. ŽŪK „Lietuviško ūkio kokybė“ biuras veikia Utenos gatvėje.

Facebook komentarai