Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Po skandalingų įvykių paskelbta peticija, raginanti atstatydinti VMVT vadovą Darių Remeiką

Autorius: Agroeta
VMVT direktorius Darius Remeika.
VMVT direktorius Darius Remeika.
Printer Friendly, PDF & Email

Ketvirtadienį interneto vartuose „Peticijos.lt“ įregistruota peticija, kuria reikalaujama atstatydinti iš pareigų Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktorių Darių Remeiką. Šią peticiją gyvūnų globos iniciatoriai įregistravo atsižvelgdami į šiomis dienomis atskleistą šešėlinį gyvūnų daugyklų verslą, kurį esą VMVT toleravo metų metus.

Peticija, kurią šiuo metu yra pasirašę beveik 600 asmenų, esą bus adresuota Lietuvos respublikos Prezidentui Gitanui Nausėdai. „Atstatydinti VMVT vadovą dėl netinkamo pareigų vykdymo, neveiksnumo gyvūnų kankinimo atvejais“, – lakoniškai folrmuluojama peticijos tekste, tačiau daug daugiau pasakomą pačių peticiją pasirašiusiųjų lūpomis.

„Tokie aplaidūs bei demotyvuoti asmenys NEGALI dirbti tokiose instancijose. Privalo atsakyti už savo nekompetetingumą užleisdamas vietą naujam atstovui. GĖDA!!!!“, – teigai Iveta.

„Nesusitvarko su savo pareigomis! Arba tiesiog abejingas žmogus. Bet kuriuo atveju nevertas šio posto, laikas užleisti vietą tam, kuris savo darbą dirbs kaip pridera, nes šiuo metu VMVT visiškas balaganas, parsidavėlių šou!“ – akcentuoja Emilija iš Vilniaus.

 Po peticija galite pasirašyti čia.

„Agroeta“ primena, kad šią savaitę viešojoje erdvėje išplito informacija bei nuotraukos iš nelegalių gyvūnų veislynų, kur matyti žiaurus elgesys su gyvūnais.

VMVT yra pavaldi Žemės ūkio ministerijai, todėl ministras Andrius Palionis kol kas renka informaciją apie VMVT „indėlį“ nelegalių daugyklų versle.

Nuomonę dėl skandalingų įvykių yra pateikęs ir aplinkos ministras Kęstutis Mažeika, kurio tvirtinimu, būtent VMVT registruoja registre gyvūnus, turėtų žinoti tuos veislynus.

„Jie pirmiausia yra ta kontroliuojanti institucija, kuri vertina gyvūnų gerovę“, – naujienų agentūrai ELTA yra sakęs K. Mažeika.

Darius Remeika, VMVT direktorius:

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, kaip kontrolės institucija, ir asmeniškai, kaip vadovas, jaučiu atsakomybę mūsų institucijos kompetencijos ribose, girdime kritiką ir pripažįstame, kad tam tikrų klaidų neišvengta ir yra tarpinstitucinio bendradarbiavimo problemų, kurias būtina išspręsti.

Pastaruoju metu tiek viešoje, tiek ir socialinėje erdvėje VMVT darbuotojai patiria didžiulį spaudimą, yra įžeidinėjami ir žeminami, tačiau, mano įsitikinimu, norint pakeisti sistemą iš esmės reikalinga ne kaltųjų paieška, o racionalūs kompleksiniai sprendimai ir suvienytos visų atsakingų institucijų pastangos – ne tik VMVT ir Policijos, bet ir vietos savivaldybių administracijų, Valstybinės mokesčių inspekcijos, Muitinės ir finansinius nusikaltimus tiriančių tarnybų.

Jau ateinančią savaitę, bendradarbiaujant Policijos pareigūnams ir VMVT inspektoriams, pradeda veikti stebėsenos grupė, kuri vertins visus naujai gaunamus pranešimus dėl galimai netinkamos gyvūnų priežiūros, jų laikymo sąlygų, stebės internete pasirodančią informaciją apie augintinių pardavimus ir, turint pakankamą pagrindą, inicijuos plataus masto tarpinstitucinius tyrimus.

Šią savaitę su didžiųjų skelbimų portalų „skelbiu.lt" ir „alio.lt" administracijomis susitarta, kad nuo šiol gyvūnų veisėjams, gyvūnų globėjams arba kitiems gyvūnais prekiaujantiems asmenims skelbimuose bus privaloma nurodyti VMVT suteiktą registracijos arba veterinarinio patvirtinimo numerį.

Įvedėme VMVT inspektorių budėjimą 24 val. per parą, kuris būtinas susidarius esamai situacijai, o pirmadienį su Policijos generaliniu komisaru pasirašysime bendradarbiavimo susitarimą ir bendrą įsakymą dėl vieningų tyrimo procedūrų vykdymo nustačius gyvūnų gerovės pažeidimų.

Ateinančią savaitę pristatysime ir projektą dėl gyvūnų augintinių gerovės įvertinimo kriterijų, taip pat parengėme siūlymus Žemės ūkio ministerijai dėl būtinybės griežtinti atsakomybę už gyvūnų laikymo sąlygų pažeidimus, dėl privalomo gyvūnų augintinių ženklinimo. Atliksime ir vidinį tyrimą, kuris turėtų parodyti, kur yra trūkumai, ir jeigu paaiškės, kad VMVT darbuotojai savo pareigas atliko netinkamai, bus imamasi griežčiausių priemonių. Esame įsitikinę, kad padaryti ir suplanuoti darbai, konstruktyvus dialogas su gyvūnų gerovės gynėjais, stiprėjantis tarpinstitucinis bendradarbiavimas leis pakeisti situaciją iš esmės.

Facebook komentarai