Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Po reido Aukštaitijoje aplinkosaugininkai negaili gerų žodžių žvejams

Autorius: Agroeta
Panevėžio ir Utenos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijų reidas Sartų regioniniame parke.
Panevėžio ir Utenos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijų reidas Sartų regioniniame parke.
Printer Friendly, PDF & Email

Bendro Aplinkos apsaugos departamento Panevėžio ir Utenos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijų reido Sartų regioninio parko teritorijoje rezultatai parodė, kad poilsiautojai tampa atsakingesni.

Tik du žvejai neturėjo žvejo mėgėjo bilieto ir du asmenys buvo neleistinoje vietoje pasistatę automobilius.

Rugpjūčio pabaigoje buvo surengtas bendras Aplinkos apsaugos departamento Panevėžio ir Utenos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijų reidas Sartų regioninio parko teritorijoje Sartų ir Rašų ežeruose. Prie aplinkosaugininkų prisijungė ir Sartų regioninio parko direkcijos kraštotvarkininkas.

Reido tikslas buvo ne tik išaiškinti pažeidimus, bet ir šviečiamoji veikla. Pareigūnai tikrino, ar visi žvejai turi įsigiję žvejo mėgėjo bilietą, ir aiškino, kam skiriami už šiuos bilietus surinkti pinigai.

Kartu tikrinta, ar žvejai naudoja tik leistinus mėgėjų žvejybos įrankius (ar nežvejoja su ne mėgėjų žvejybos įrankiais – tinklais, venteriais, bučiais ir pan.). Tiesa, rasti ir paimti du bešeimininkiai didesnio nei leistina dydžio ne mėgėjų žvejybos įrankiai – bučiai.

Taip pat aiškintasi, ar žmonės laikosi poilsiavimo gamtoje taisyklių, ar stovyklaudami laikosi reikalavimų (ar tam skirtose vietose kūrenami laužai, statomos palapinės ir transporto priemonės).

Kartu buvo kontroliuojama, kaip laikomasi plaukiojimo vidaus telkiniuose sąlygų (leistinos priemonės, vidaus degimo variklių galingumas ir pan.).

Džiugina tai, kad, patikrinus nemažai žvejų mėgėjų bei poilsiautojų, buvo nustatyti tik du asmenys, žvejojantys be žvejybos leidimų, suteikiančių teisę žvejoti tame vandens telkinyje, bei du asmenys, neatsakingai pasistatę transporto priemones prie vandens telkinio. Taigi poilsiautojai tampa sąmoningesni ir laikosi reikalavimų.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA