Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Po pareigūnų pasalos – daugiau negu 2 kilometrai nelegalių tinklų ir baudos brakonieriams

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Aplinkos apsaugos departamentas paskelbė apie neeilinį įvykį, užfiksuotą šeštadienį Ignalinos rajone. Utenos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai gavo informacijos apie galimai neteisėtą žvejybą statomaisiais tinklais Dysnų ežere ir surengė pasalą. 

Apie 4 val. ryto Dysnų ežere medinėje valtyje buvo pastebėti du asmenys, traukiantys iš ežero pastatytus tinklus.

Aplinkosaugininkų netikėtai užkluptiems pažeidėjams buvo surašyti administracinio nusižengimo protokolai už nelegaliai naudojamus žvejybos įrankius ir gresia baudos nuo 120 iki 300 eurų. Taip pat konfiskuota medinė valtis  ir dešimt statomųjų tinklų, kurių bendras ilgis siekia apie 900 metrų.

Nusižengusiems asmenims už sugautus 3,9 kg plakių, 3 kg kuojų ir 2,5 kg ešerių, 3 starkius, 1 karšį  teks atlyginti gamtai padarytą žalą – 580 eurų.

Penktadienį, gegužės 21-ąją, Alytaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai reido metu šalia Petraitiškių esančiame miškelyje, Prienų r., sulaikė pažeidėją, kuris medžiojo kilpomis, skirtomis medžiojamiesiems gyvūnams gaudyti.

Brakonierius buvo pastatęs dvi kilpas, bet žvėrių sugauti nesuspėjo. Pažeidėjui surašytas administracinio nusižengimo protokolas ir konfiskuoti nusižengimo padarymo įrankiai – kilpos. Medžioklė draudžiamais įrankiais užtraukia baudą nuo 600 iki 1700 eurų.

Per savaitgalį Kauno GGAI pareigūnai, gavę pranešimą apie galimą nelegalią žvejybą ne mėgėjų žūklės įrankiais, vykdė reidą Jurbarko mieste. Reido metu įtariamam asmeniui sutikus buvo patikrinti jo sklype esantys ūkiniai pastatai. Aplinkosaugos pareigūnai rado 11 neteisėtai laikomų tinklų (2 vnt. plukdomųjų ir 9 vnt. statomųjų tinklų), kurių ilgis – daugiau nei 1 km. Pažeidėjui buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas, paimti ne mėgėjų žvejybos įrankiai ir gresia bauda nuo 60 iki 200 eurų.

Facebook komentarai