Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Po Danijoje kilusio audinių skandalo, Lietuvos veterinarai pasakė, ką galvoja apie grėsmę šunims ir katėms

Autorius: Dainius ŠEPETYS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Sunkumų dėl pandemijos jaučia ne tik gydytojai, bet ir šalies veterinarai, tačiau jie kol kas nenusišalina nuo darbų ir drausmingai atlieka savo pareigas. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Tauragės departamento direktorius Kęstutis Patašius sako, kad padidėjusi įtampa dėl Covid-19  viruso tarnybos darbe yra jaučiama.

„Sumažinome patikrinimų skaičių, atsisakome planinių darbų, dalis mūsų darbuotojų dirba nuotoliniu būdu, tačiau stengiamės gerai atlikti mums valstybės patikėtas funkcijas“, – portalui sakė K. Patašius.

Pašnekovas, kuris yra ir Lietuvos veterinarijos gydytojų asociacijos (LVGA) valstybinės tarnybos sekcijos valdybos pirmininkas, teigė: „Darbuotojų baimė ir atsakomybė yra padidėjusi, nes šiuo metu didžiausias tarnybos dėmesys yra nukreiptas į prekybos vietas“.

Pasak jo, tarnybos specialistai vos ne kasdien vyksta į prekyvietes, parduotuves, didžiuosius prekybos tinklus, kur kontroliuoja pandemijos prevencijos priemonių laikymąsi. „O tai padidintos rizikos zonos, todėl žmonės yra įsitempę“, – pripažįsta K. Patašius.

Kur kas ramiau jaučiasi LVGA bendrosios praktikos sekcijos valdybos pirmininkas dr. Girmantas Gumauskas. Privačia veterinarijos gydytojo praktika besiverčiantis pašnekovas sakė: „Mes, Suvalkijos veterinarijos gydytojai, jaučiamės užtikrinti dėl savo ateities, nes dirbame stambiuose gyvulininkystės ūkiuose, žemės ūkio bendrovėse, ko negalėčiau pasakyti apie kolegas iš Žemaitijos, kurie vargsta smulkiuose ūkeliuose“.

Pasak jo, koronovirusas mėsos gamybos beveik nepalietė, nes pasauliui maisto reikia vis daugiau. G. Gumauskas supranta, kad dėl pandemijos būtina laikytis nustatytų reikalavimų ir saugoti save bei kitus, tačiau didelių grėsmių profesinei veiklai neįžvelgia.

Užtikrintai jaučiasi ir Kėdainiuose privačia praktika užsiimantis veterinarijos gydytojas Egidijus Eimantas. Pasak jo, didelių pokyčių tarp klinikos klientų jis nepastebi, gal tik „gyvos eilės” prie procedūrinio kabineto nebeliko.

„Kėdainiečiai viską puikiai supranta, laikosi nustatytų reikalavimų, priėmimui registruojasi telefonu, žodžiu, jokių problemų, tik saugumo priemonių būtina laikytis“, – sako patyręs veterinaras.

Pasak jo, po vėliau neteisėtu pripažinto audinių naikinimo Danijoje, žmonės domėjosi apie grėsmes sau ir augintiniams, bet jokių panikos pradų nebuvo pastebima. „Galvoju, dėl audinių naikinimo buvo priimtas politinis sprendimas ir čia visur kyšo gyvūnų globėjų entuziastų ausys, juk pvz. katėms koronavirusas reiškiasi jau seniai, bet tai neturi jokio ryšio su tarp žmonių plintančia infekcija“, – savo pastebėjimus „Agroetai“ dėstė E. Eimontas.

Facebook komentarai