Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Pirmoji lietuviškų kviečių siunta jau pakeliui į Kiniją

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Lietuvoje užauginti kviečiai jau eksportuojami į Kiniją, o Lietuva siekia, kad į šią didžiulę Azijos rinką būtų galima gabenti ir lietuviškus miežius, žirnius ir rapsus. Apie tokias galimybes šiandien Lietuvos žemės ūkio ministerijoje buvo kalbėta su Lietuvoje viešinčia Kinijos atstovų delegacija, kuriai vadovauja Kinijos muitinės generalinės administracijos viceministras Hu Wei.

Susitikime, kuriame taip pat dalyvavo Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos direktorius Sergejus Fedotovas, buvo pasidžiaugta glaudžiu ir konstruktyviu abiejų šalių bendradarbiavimu.

„Pirmieji lietuviškų kviečių kroviniai (apie 350 t) jau išsiųsti į Kiniją. Mūsų žiniomis, užsakovai yra patenkinti kviečių kokybe, todėl yra suinteresuoti prekyba ir kitais lietuviškos kilmės grūdais ir jų produktais“, – sakė S. Fedotovas.

Pasak Lietuvos atstovų, mūsų šalis gali pasiūlyti ir daugiau žemės ūkio produkcijos. Susitikime buvo  išreikštas pageidavimas, kad į Kiniją būtų eksportuojami ne tik kviečiai, bet ir lietuviški miežiai, žirniai bei rapsai. Tarnybos vadovas įteikė parengtus klausimynus dėl Lietuvoje auginamų miežių, žirnių bei rapsų fitosanitarinės kontrolės, integruotos kenkėjų valdymo sistemos bei maisto saugos reikalavimų užtikrinimo. „Norime Jus patikinti, kad Lietuvoje užauginti miežiai, žirniai ir rapsai yra aukštos kokybės bei atitinka Kinijos keliamus reikalavimus šios produkcijos importui“, – teigė S. Fedotovas.                     

Kinijos muitinės viceministras Hu Wei teigiamai įvertino tokias galimybes ir pažadėjo artimiausiu metu įvertinti ir išanalizuoti visą medžiagą, kurią Lietuvos specialistai perdavė Kinijos atstovams.

Primename, kad nuo šių metų birželio į Kiniją galima eksportuoti Lietuvoje užaugintus kviečius.

Facebook komentarai