Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Pirmas purškimas fungicidais arba gera pradžia – pusė darbo

Autorius: Partnerių turinys
Žieminiai kviečiai Kėdainių r. Š.Šiušės ūkyje po "Balaya Flex Pack" fungicido.
Žieminiai kviečiai Kėdainių r. Š.Šiušės ūkyje po "Balaya Flex Pack" fungicido.
Printer Friendly, PDF & Email

Ligos javuose pernai buvo labai stipriai išplitusios ir daug kam ženkliai sumažino derlių. Pagal LAMMC ir BASF stebėsenos (monitoringo) rezultatus pernai lapų septoriozė stipriai išplito visoje Lietuvoje, o kviečių dryžligės buvo nedaug. Nepurkštuose laukeliuose liepos pradžioje septoriozės pažeisto lapo plotas (intensyvumas) buvo nuo 9 iki 57 %, tuo tarpu kviečių dryžligės pažeidimai tuo pačiu laikotarpiu buvo tik 1-2 %. Bandymų Latvijoje rezultatai pernai parodė, kad vien dėl pirmojo purškimo buvo gauti 0,6-0,7 t/ha derliaus priedai.

Šį pavasarį ant senesnių javų lapų jau pastebima nemažai septoriozės, miltligės, tai reiškia, kad ligos pradės plisti, kai tik bus joms palankios oro sąlygos. Ligos plinta bamblėjimo tarpsniu nuo apatinių lapų aukštyn, kol galiausiai pažeidžia derlių auginančius viršutinius lapus ir varpas. Tinkamiausias laikas panaudoti fungicidus – bamblėjimo pradžia, išaugus trečiajam ir ketvirtajam lapui (BBCH 30–33). Kitaip tariant, pirmasis purškimas fungicidu turi sunaikinti ligų užkratus ir apsaugoti naujus lapus (trečiąjį ir ketvirtąjį), tokiu būdu užtikrinti efektyvią apsaugą nuo pat sezono pradžios iki vėliavinio lapo tarpsnio. Tai ypač svarbu, auginant javus po javų ir (arba) minimaliai dirbant žemę.

Vienintelė liga, nuo kurios pasėlius apsaugoti galima tik bamblėjimo pradžioje iki antrojo bamblio tarpsnio (BBCH 30–32), yra stiebalūžė. Ji užkrečia stiebą per apatinių lapų lapamakštes, o kai užkratas patenka į augalą, jos sunaikinti nebeįmanoma. Todėl svarbu purkšti nuo šios ligos iki antrojo bamblio tarpsnio. Stiebalūžė neišplinta labai stipriai, bet jautresni ligai ankstyvos sėjos javai, taip pat atsėliuoti kviečiai ir kai kurios veislės, pvz. Skagen, gali nukentėti.

Pirmajam purškimui nuo ligų rekomenduojame plataus veikimo spektro fungicidus (BBCH 30–33):

Balaya Flex Pack – tai BASF 2021 metų sezono naujiena

Pakas skirtas nupurkšti 20 ha. Į Balaya® sudėtį įeina Revysol® ir piraklostrobinas. Revysol® veiklioji medžiaga išsiskiria savo efektyvumu nuo lapų septoriozės, taip pat dryžligės, įvairių rūdžių. Tuo tarpu Flexity® pasižymi itin geru poveikiu prieš miltligę, stiebalūžę. Piraklostrobinas veikia nuo kviečių dryžligės, rūdžių. Jis taip pat pasižymi fiziologiniu žalinimo efektu. Jis pagerina augalų atsparumą nepalankioms augimo sąlygoms, sumažina dėl jų patiriamą stresą. Tai reiškia, kad panaudojus Balaya Flex Pack javai ne tik apsaugomi nuo ligų, bet ir geriau įsisavina azotą, efektyviau išnaudoja esamą drėgmę ir todėl atrodo žalesni. Geresnė augalų energija garantuoja didesnį derliaus potencialą.

Didelis pako privalumas, kad jis efektyviai veikia ir esant +5 temperatūrai, kas ypatingai svarbu, kai vyrauja permainingi orai.

a
Žieminiai kviečiai Kauno r. po "Balaya Flex Pack" fungicido panaudojimo.

Kadangi pake yra naujos kartos veiklioji medžiaga Revysol®, daugeliui atrodo, kad jis bus brangus. Tačiau šio pako kaina tikrai turėtų maloniai nustebinti ir tuos ūkininkus, kurie tikisi pigesnio sprendimo. Jo kaina hektarui bus panaši, kaip Tango® Flex, Duett® Ultra ar kitų, savo sudėtyje turinčių epoksikonazolo, fungicidų, bet efektyvumas bus žymiai geresnis.

Priaxor Power Pack – patikimas ir patikrintas sprendimas pirmajam purškimui

Pakas, susidedantis iš dviejų produktų: 5 litrų Priaxorâ + 5 litrų Curbaturâ1, skirtas nupurkšti 10-12,5 ha. Į Priaxor Power Pack sudėtį įeina 3 labai stiprios veikliosios medžiagos: fluksapiroksadas (75 g/l), piraklostrobinas (150 g/l) ir protiokonazolas (250 g/l). Tai - itin efektyvus apsaugos sprendimas pirmam purškimui nuo visų svarbiausių javų ligų – lapų septoriozės, kviečių dryžligės, stiebalūžės, rūdžių, miltligės. Be to, piraklostrobinas sumažina kviečių stresą dėl sauso pavasario, šalnų, taip pat pagerina azoto įsisavinimą. Dėl trijų medžiagų mišinio mažinama ligų išsivystymo atsparumo tikimybė.

a
Žieminiai kviečiai Alytaus r., kur naudota "Priaxor Power Pack" ir "Revytrex" fungicidai.

Revystar XL Pack – labai stiprus sprendimas pirmajam purškimui

Tai - pakas, susidedantis iš dviejų produktų: 5 litrų Revystar XL + 5 litrų Priaxorâ, skirtas nupurkšti 10-12,5 ha. Į pako sudėtį įeina naujausia, labai efektyvi veiklioji medžiaga Revysolâ, kuri yra išskirtinai veiksminga prieš lapų septoriozę. Ji taip pat veikia atsparias septoriozės rases ir apsaugo nuo atsparumo išsivystymo. Pako sudėtyje taip pat yra ir piraklostrobino bei fluksapiroksado veikliųjų medžiagų. Tai - itin efektyvus apsaugos sprendimas pirmam purškimui nuo visų svarbiausių javų ligų: lapų septoriozės, kviečių dryžligės, stiebalūžės, rūdžių, miltligės.

Fungicidų ir augimo reguliatorių derinimas

Pirmasis fungicido purškimas taip pat yra geras laikas kartu panaudoti augimo reguliatorių. Pirmo purškimo fungicidais laikas sutampa su augimo reguliatorių Medax® Max arba Medax® Top + Turbo panaudojimo laiku. Fungicidai pagerina augimo reguliatorių įsisavinimą ir greitesnį bei geresnį jų veikimą.

Facebook komentarai