Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Piktagalio kaimas dūsta nuo smarvės

Autorius: Nyksciai.lt
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Kai vėjas nuo Piktagalio pūsteli Anykščių miesto pusėn, toks jausmas, kad miesto pakraštyje apsigyveno didžiulis būrys riestauodegių kriuksių.  Jei dvokas jaučiamas net mieste, tai koks jis Piktagalio kaime?

Apie tai, kokiose sąlygose gyvena piktagaliečiai, kaimo gyventojai pasidalino socialinio tinklo facebook  paskyroje ir paprašė „Nykščių“  paviešint portale, tikėdamiesi, kad kas nors sureaguos į jų problemą ir sustabdys kiaulių komplekso savininkų savivalę.

Socialinio tinklo paskyroje  – net 26  Piktagalio kaimo gyventojų komentarai.  Kai kurie iš jų kartojasi, keletą publikuojame.

E.R. „Turim sodybą Šeimyniškių kaime. Šiais metais gal trečią kartą dvokia nuo pat ryto, kadangi veža srautas iš fermos ir pyla ant laukų. Gerai,  kad vėjas yra, nors retkarčiais nupučia kiton pusė. Nei prie atdaro lango, nei lauke negali būti,  kai dvelkteli nenusakomai bjaurus kvapelis“.

O.A. „Ten dvokia dažnai, ypač šią naktį (birželio 9). Berniukas 4 metų net prabudo verkdamas, kad nosytę graužia, nes miegojo prie atviro lango. 2 valandąnakties, kaip gali šitaip? Kiaulių srutų rūgštis. Savaitgaliais labai dažnas atvejis, smarvė, lauke kvėpuojam kiaulių išmatų rūgštimi, drabužių išskalbtų išnešti neįmanoma. Žodžiu, situacija labai bloga. Ir niekas nekreguoja, kiek skambinta į tarnybas. Jeigu žmonės dvoką  jaučia Anykščių mieste, tai jūs pagalvokit, kaip mums gyventi tame kaime“.

R.S. „Mano sodyba yra Šeiminiškių kaime, jau ne pirmi metai ten tas dvokas ir niekam tas nerupi. Kur ten tie visi už tokius reiškinius atsakingi, kad nieko nedaro. Gal čia Vilniuje reiktu ieškoti pagalbos, kad prafiltruotų tuos išvėpusius Anykščių ekologus“.

Ž.V.-G. „Taip, tikrai dažnai ten dvokia. Esant dideliam karščiui, neturėtų vežti fekalijų ir pilti ant laukų, nes esant dideliam karščiui jos garuoja. O pagal visus ekologinius įstatymus, tuo pačiu kartu, kai yra išpilamos fekalijos, turi būti iškart apariama ir apdirbama žemė , kad jos negaruotų. O pagal oro sąlygas, esant aukštesnei nei +18 laipsnių šilumai, yra griežtai draudžiama jas pilti į žemę, nes jau gaunasi nebe trąša, o oro tarša. Šiuo iškilusiu reikalu kreipkitės pas patį poną, buvusį Seimo narį Antaną Baurą. Jis, manau, padės išspręsti problemą, nes pats kažkada dirbo kolūkyje ar bendrovėje“.

R.S. „Tai gal geriau Karabaso chemiją piltų, turbūt sveikesnis maistas užaugtų ir nesmirdėtų…“

O.A. „Taip,  čia Lietuva…  Čia net šūdų kitoks kvapas…“.

nyksciai.lt

Facebook komentarai