Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

brolijos baneriukas

 

 

Zemes ukio technikos brolija

Pieno supirkimo kainos rugsėjį didėjo

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) informuoja apie vidutines natūralaus pieno supirkimo kainas rugsėjo mėnesį. Jos, palyginus su rugpjūčiu, buvo didesnės.

Skelbiamais ŽŪM duomenimis, rugsėjo mėnesį vidutinė natūralaus (4,15 proc. riebumo ir 3,40 proc. baltymingumo) pieno supirkimo kaina buvo 275 eurai už toną – ji buvo 5,3 proc. didesnė nei rugpjūčio mėnesį, kuomet ji buvo 261 euras už toną. Vidutinė bazinių rodiklių pieno supirkimo kaina rugsėjo mėnesį, palyginti su rugpjūčiu, padidėjo 0,5 proc. ir buvo 221,9 euro už toną.

Tačiau šių metų rugsėjo mėnesio natūralaus pieno supirkimo kaina buvo 2,2 proc. mažesnė, palyginti su praėjusių metų rugsėjo mėnesiu, kuomet kaina buvo 281,2 euro už toną.

Per šių metų rugsėjį buvo supirkta 123,15 tūkst. t pieno, 2,5 proc. mažiau, palyginti su praėjusių metų rugsėju. Per devynis šių metų mėnesius iš viso buvo supirkta 1032,4 tūkst. t pieno, 1,08 proc. mažiau, palyginus su praėjusių metų atitinkamu laikotarpiu.

Stambiausios Lietuvos pieno perdirbimo įmonės ir kai kurios supirkimo bendrovės ŽŪM pateikė informaciją apie žalio pieno supirkimo kainą, kai pienas buvo pirktas iš stambių pieno gamintojų, parduodančių daugiau kaip 40 t pieno per mėnesį. Stambiems pieno gamintojams rugsėjo mėnesį už natūralų pieną (4,15 proc. riebumo ir 3,47 proc. baltymingumo) mokėjo vidutiniškai 313,1 euro už toną. Per mėnesį ši pieno kaina padidėjo 4,1 proc.

Facebook komentarai