Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

Pieno supirkimo kainos Lietuvoje smigo į patį Europos Sąjungos dugną

Autorius: Agroeta
Pieno supirkimo kainos Lietuvoje smigo į patį Europos Sąjungos dugną

(Briuselis/Oklandas, vasario 11 d.) Žaliavinio pieno supirkimo kainos Lietuvoje vėl smigo į patį Europos Sąjungos dugną, kai tarptautinėse rinkose pieno produktų kainos auga lyg ant mielių. Pieno produktų prekybos aikštelės „Global Dairy Trade“ (GDT) indekso augimas per paskutinę prekybos sesiją fiksavo iki šiol didžiausią augimą per pastaruosius vienerius metus. Vasario 6 d. vykusios prekybos sesijos metu GDT indeksas šoktelėjo net 6,7 proc. – iki 1005 punktų.

Tai jau ketvirta prekybos sesija iš eilės arba du mėnesiai iš eilės, kai GDT indeksas tik didėja. Šį kartą labiausiai brango kazeinas 10,9 proc., brango ir rinkai svarbūs sūriai (+1,4 proc.), lieso pieno miltai (+3,9 proc.), sviestas (+4,2 proc.).

Pieno produktų prekybos aikštelė priklauso Naujosios Zelandijos kooperatyvui „Fonterra“, o GDT fiksuojamos tendencijos Europą pasiekia maždaug po 1,5-2 mėnesių. Kad ir kaip ten būtų, tarptautinės rinkos ir pieno supirkimo kainos Lietuvoje, tarsi anomalija, nedžiugina.

Vadovaujantis Europos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, žaliavinio pieno supirkimo kainos Lietuvoje šių metų sausio mėnesį krito žemyn ir pasiekė vidutinę 29,96 Eur už 100 kg kainą. Tai žemiausias rodiklis tarp visų ES valstybių, nors dar visai neseniai pieno supirkimo kainos mūsų šalyje, palyginti su kitomis ES šalimis, buvo keturiomis pozicijomis aukščiau.

Agroeta

Facebook komentarai

T Hegvita agro