Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Pieno produktų prekyba demonstruoja nedidelius atsigavimo ženklus

Autorius: Gediminas STANIŠAUSKAS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Koronaviruso pandemija kol kas nedaro pražūtingos įtakos tarptautinei prekybai. „Global Dairy Trade“ (GDT) aukcionuose vėl fiksuojamos teigiamos tendencijos. Per paskutinę GDT prekybos sesiją indeksas kilstelėjo 1,2 proc. – iki 940 punktų. Iki šiol keturias iš eilės prekybos sesijas GDT indeksas tik smuko.

Nors pastarasis GDT indekso augimas nėra ženklus, vis dėlto tai nebloga žinia pieno produktų rinkai. Juolab kad iš Kinijos vis dažniau pasigirsta teigiamų žinių ir dėl „COVID-19“ infekcijos užkardymo, tai žada pagyvėjimą ir rinkoje.

Šį kartą kilstelėjo daugelio pieno produktų kainos. Pavyzdžiui, 4,5 proc. kilo sviesto kaina, 0,2 proc. – brango sūriai, o 2,1 proc. – nenugriebto pieno miltai. Tiesa, neigiamas reikšmes fiksavo lieso pieno miltai (-0,8 proc.) bei sviesto milteliai (-11,9 proc.).

Bendros tendencijos kol kas lieka gana neapibrėžtos. Globalioje rinkoje daug nulems tai, ar artimiausiu metu pasaulinė prekyba pieno produktais atsigaus, o tai tiesiogiai koreliuoja su tuo, kaip šalims, ypač vartojančioms daug pieno produktų, pavyks tvarkytis su „COVID-19“.

GDT prekybos aikštelė priklauso Naujosios Zelandijos kooperatyvui „Fonterra“. Okeanijos zonoje fiksuojamos tendencijos Europą pasiekia maždaug po 1,5-2 mėnesių.

Facebook komentarai