Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Pieno gamintojai: supirkimo kainos turi būti vienodos, rengiami įstatymų projektai sužlugdys smulkiuosius

Autorius: Dainius ŠEPETYS
Regina Bernatonienė teigia, jog ūkininkai ir toliau kovos dėl teisingesnių pieno supirkimo kainų.
Regina Bernatonienė teigia, jog ūkininkai ir toliau kovos dėl teisingesnių pieno supirkimo kainų.
Printer Friendly, PDF & Email

Lietuvos vidutinių pieno ūkių asociacijos (LVPŪA) nariams netrūksta noro bei optimizmo rimtam darbui šalies pieno gamybos sektoriuje. Tokios nuotaikos vyravo neseniai vykusiame šios organizacijos susirinkime. Nors jo metu konkrečių sprendimų priimta nebuvo, pieno gamintojai išsikėlė daug tikslų ir užduočių, kurių nuosekliai planuoja siekti.

LVPŪA valdybos pirmininkė Regina Bernatonienė „Agroetai“ sakė, kad ūkininkai pirmiausiai atkreipė dėmesį į tai, jog jų problemos stumiamos į šalį ir niekas nesiima jų spręsti.

„Tai yra labai skaudu, o dabar, suprantama, svarbiausia tema – pieno supirkimo kaina. Mūsų nuomone, ji turi būti vienoda visiems pieno gamintojams ir jokių išlygų čia neturėtų būti taikoma“, – teigė R. Bernatonienė.

Susirinkimo metu ūkininkai taip pat kėlė sužalotų gyvulių gabenimo į skerdyklas klausimą, pakuočių tvarkymo problemą. „Gaila, bet visuotiniame LVPŪA susirinkime dalyvavę ministerijų atstovai nebuvo kompetentingi atsakyti į pieno gamintojų klausimus“, – kalbėjo R. Bernatonienė.

Pieno ūkių savininkus sukrėtė žinia, jog projektuojamas nutarimas, pagal kurį ūkininkai ant dirvos paskleidę srutas turės per 4 val. jas užlėkščiuoti arba užarti.

„Praktiškai tai padaryti neįmanoma. Bandėme klausti... Mus ramino, kad tai liečia tik stambiuosius ūkius, bet kas nustato kada ūkis yra stambus..., žodžiu, klausimų daugiau nei atsakymų“, – į sumaištį įstatymų projektuose atkreipė dėmesį asociacijos valdybos pirmininkė.

„Agreta“ pasidomėjo, ar asociacijos nariai galvoja apie buvusio organizacijos pirmininko Vytauto Buivydo pieno eksporto į Latviją idėjų tęstinumą. Į tai R. Bernatonienė atsakė: „Tai buvo gera mintis, deja, manome, bendru perdirbėjų susitarimu ji buvo sužlugdyta. Tolimesnėje asociacijos veikloje nuo šios minties neatsisakome, o kaip viskas vyks – parodys laikas“.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA