Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Pieno gamintojai rinkos ieško Latvijoje: gaus mažiausiai 5 centais už kilogramą daugiau

Autorius: Dainius MAKYS
Printer Friendly, PDF & Email

Lietuvos vidutinių pieno ūkių asociacijos pirmininkas Vytautas Buivydas teigia, kad dėl jo inicijuojamo pieno išvežimo į užsienį Lietuva jau per pirmąjį pusmetį neteks didžiulio kiekio pieno.

Šilutės rajone pienininkyste besiverčiantis ūkininkas jau nebegali taikstytis su pieno perdirbėjų savivale, mažomis supirkimo kainomis ir, jo žodžiais tariant, patyčiomis, kurios labai žeidžia pieno gamintojus.

„Na kur tai matyta, kai kaimo močiutei už kokybišką pieną Lietuvos perdirbėjai moka po 12-14 centų už kilogramą. Tai ne kas kita, o pasijuokimas iš žmonių triūso“, – piktinosi V. Buivydas.

Pieno gamintojas „Agroetai“ atskleidė, kad šiuo metu jis baigia susitarti su Latvijos įmone, kuri už Europinius standartus atitinkantį pieną lietuviams mokės mažiausiai 5 centais už kilogramą daugiau, nei moka mūsų šalies perdirbėjai.

„Tai ženklus skirtumas. Štai mano ūkiui perdirbėjai sumažino supirkimo kainą 3 ct už kilogramą ir mėnesio pajamos iškart sumažėjo 1 000 eurų“, – sakė šilutiškis, kviesdamas kitus pieno gamintojus jungtis prie jo. 

Pasak ūkininko, latviai pieną surinks iš kiekvieno pageidaujančiojo ir bent kiek pakeliui esančio ūkio. Svarbu, kad pieno gamintojas turėtų šaldymo įrangą, pieno kokybė atitiktų nustatytus reikalavimus ir per dieną jis melžtų bent 300-500 kilogramų.

„Suprantu, kad mums pradėjus parduoti pieną į užsienį, mūsiškiai supirkėjai neužilgo pakels supirkimo kainas ir tada atrodys, kad naudingiau parduoti produkciją Lietuvoje. Tačiau vos tik ūkininkai tai padarys, pasirašys sutartis, Lietuvos perdirbėjai kainą pradės mažinti ir taip pasaka be galo“, – dėstė V. Buivydas, užsimindamas, kad pienas Latvijos link pajudės po mėnesio.

Facebook komentarai