Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Pieno gamintojai karantino įtaką vargu ar pajus

Autorius: Mikas JUOZAPAITIS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Žemaitijos regiono pieno gamintojai ir supirkėjai vienbalsiai tvirtina, kad kokių nors esminių pokyčių paskelbus visoje šalyje karantiną, ūkininkai nepajus.

Portalo „Agroeta.lt“ kalbinti pieno gamintojai tikino, jog jau ir iki šiol ūkininkų ir supirkėjų bendradarbiavimas buvo sutvarkytas taip, kad vieni kitiems per daug netrukdytų, o šiandien tie santykiai tik įgavo kitą statusą.

Žemaitijos ūkininkų pienininkų grupės lyderis Petras Viršilas, pats laikantis apie 40 melžiamų karvių, sakė, kad ir iki šiol jis retai kada sutikdavo į ūkį atvykstantį pieno supirkėją.

„Į ūkį atvažiuodavo pienovežis, pats pienovežio vairuotojas savarankiškai perpildavo pieną iš šaldytuvo į cisterną ir išvažiuodavo. Jokių kontaktų su ūkininku nebūdavo, nebent iškildavo koks nors nestandartinis klausimas. Todėl ir nuo šiandien niekas čia nesikeičia, dirbsime kaip dirbome“, – sakė P. Viršilas.

Paklaustas, ar ūkininkai nepajus kliūčių iš kitos pusės – artėja pavasario darbai, reikės tręšti ganyklas, atlikti kitus lauko darbus, tačiau gal ne visi turi tam pasiruošę trąšų ir kitų priemonių, jis tikino, jog tokia problema gali kilti tik labai smulkiam ūkininkui, kuris laiko vieną ar dvi karves.

„Tačiau stambesni ūkininkai jau seniai praktikuoja prekes įsigyti nuotoliniu būdu – užsako pas tiekėjus, šie jiems atveža tiesiai į ūkį. Labai retas tokiu reikalu vykdavo į kokį nors prekybos centrą“, – sakė P. Viršilas, patikindamas, kad panašios nuomonės yra ir kiti Žemaitijos pienininkai.

Jokių problemų dėl įvesto karantino nemato ir Žemaitijoje veikiančio pieno supirkimo kooperatyvo „Pieno gėlė“ vadovas Jonas Kuzminskas.

„Manau, kaip dirbome, taip ir dirbsime. Kadangi dalį pieno išvežame į Lenkiją, mums galėtų būti aktualus nebent pasienio pravažiavimo klausimas. Tačiau maisto produktai yra gendanti prekė, sunkvežimis su pienu, kaip ir kitais gendančiais maisto produktais, nestovės, eilėje laukdamas, kol pravažiuos kiti sunkvežimiai. Priešingu atveju į paskyrimo vietą nuvešime nebe pieną, o rūgpienį“, – paaiškino J. Kuzminskas.

Tiesa, kooperatyvo vadovas vieną su karantinu susijusią problemą įvardijo – kooperatyvo parduotuvės darbą. Joje parduodavo gyvulių laikytojams reikalingas prekes – druską, tam tikras trąšas ir kitas. Tačiau dėl karantino uždraudus prekybą ne maisto prekėmis stacionariose parduotuvėse, ji uždaryta.

„Veikla persikelia į kitą lygmenį. Prekes ūkininkai galės užsakinėti telefonu ar kitomis ryšio priemonėmis, o mūsų darbuotojai jas pristatys į konkrečią vietą. Gali net nesusitikti su šeimininkais, prekes palikti prie namo durų, o po to išėjęs ūkininkas galės jas pasiimti. Beje, tokį prekybos būdą iš dalies praktikavome ir iki šiol“, – tvirtino „Pieno gėlės“ vadovas J. Kusminskas.

Facebook komentarai