Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Pienininkai – signalai kelia nerimą

Autorius: Regina KUDIRKIENĖ
"Pienas LT" gamykla.
"Pienas LT" gamykla.
Printer Friendly, PDF & Email

Situacija, kuri susidarė dėl koronaviruso plitimo, vienaip ar kitaip palietė visus sektorius. Ne išimtis ir pieno sektorius. Dėl susidariusių problemų produkciją transportuojant, ją realizuojant, jau pradedami skaičiuoti nuostoliai. Ieškoma būdų, kaip suvaldyti šį procesą, amortizuoti svyravimus rinkoje, išvengti gręsiančios krizės ir jos pasekmių.  

„Agroeta.lt“ iš pieno gamintojų, supirkėjų ir perdirbėjų sulaukia įvairių situacijos vertinimų ir komentarų. Žemės ūkio kooperatyvo „Pienas LT“ valdybos pirmininkas Tomas Raudonius tikina, kad koronavirusas jau paveikė pieno sektorių. Įmonė jau pajuto pasaulinės pieno rinkos svyravimus – kai kuriose rinkose pieno baltymų kainos sumažėjo.

„Pieno baltymai per paskutinį mėnesį neteko penktadalio kainos, nors grietinėlės kaina dar laikosi. Kiek tai atsilieps žaliavinio pieno kainai, parodys artimiausias laikas. Daug kas priklausys nuo to, kiek neigiami bus pokyčiai rinkose. Galbūt, kritusi naftos kaina kiek atsvers pieno sektoriaus nuostolius, bet, tikėtina, kad pieno supirkimo kaina mažės“, – teigė „Pienas LT“ vadovas. 

Pasak jo, gera aplinkybė, kad pasaulyje nėra pieno produktų pertekliaus, kaip buvo 2015–2016 m., antraip perpardavinėtojai supirkimo kainas jau būtų numušę. Kadangi „Pienas LT“ veikia pieno produktų gamybos  grandinėje kaip žaliavos tiekėjas, yra priklausomi nuo rinkos svyravimų. Kooperatyvo vadovo teigimu, mažėjant pieno produktų paklausai pasaulyje, gali mažėti jų gamybos apimtys.

T. Raudonius tikina, jog vykstant neigiamiems pokyčiams rinkoje, įmonė išnaudoja visas galimybes, kad išlaikytų stabilią savo padėtį pasaulinėje baltymų rinkoje ir apgintų kooperatyvo narių ekonominius interesus. ŽŪK „Pienas LT“ artimiausiu metu žaliavinio pieno supirkimo kainas nulems ne tik bendra rinkos situacija, bet ir kainodaros modelio saugikliai, kurie leis amortizuoti kainų svyravimus rinkoje.

„Lietuvoje pieno sektoriaus gebėjimas atlaikyti iššūkius kaip niekuomet priklausys nuo priemonių efektyvumo, kurios turi būti įgyvendintos visoje pieno grandinėje – nuo pieno gamintojų iki perdirbėjų. Šiuo sunkiu visam pienininkystės sektoriui metu yra svarbus rinkos solidarumas”, – pabrėžė ŽŪK „Pienas LT“ vadovas.

Facebook komentarai