Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

„Pet Show Lietuva“: tarp vištų ir balandžių – Madagaskaro šnypščiantieji tarakonai ir kita egzotika (papildyta)

Autorius: Gediminas STANIŠAUSKAS
Šeštadienį startavo dvi dienas truksianti paroda "Pet Show Lietuva".
Šeštadienį startavo dvi dienas truksianti paroda "Pet Show Lietuva".
Printer Friendly, PDF & Email

Šeštadienį VDU Žemės ūkio akademijoje prasidėjo dvi dienas truksianti didžiausia Baltijos šalyse paukščių ir įvairių gyvūnų paroda „Pet Show Lietuva", kurioje pristatomi ir egzotiški padarai. Parodoje profesionalūs augintojai siūlo pasigrožėti per 2 000 įvairių gyvių, vyksta konkursai, o visuomenė šviečiama, kokią naudą duoda atskirų veislių gyvūnai. Nuo pat parodos atidarymo į ją sugūžėjo keli šimtai žmonių. Kaip edukacinį apsilankymą parodą išnaudojo ir Lietuvos mokyklos, vaikų darželiai, mat nuo pat ryto į Žemės ūkio akademijos trečiojo paviljono automobilių stovėjimo aikštelę vis suko geltonieji autobusiukai. Iš jų pabiro mažamečiai ryškiomis liemenėmis, kurių buvo gausu ir paviljone.

Skatina auginti atsakingai

Gerardas Paškevičius, prisistatantis kaip „Džiunglių žmogus“, siūlė visiems rankoje palaikyti Madagaskaro šnypščiančiojo tarakono patelę Braškę. „Ji nekanda, bet, matau, ranka truputį dreba“, – žurnalistui šypsojosi Gerardas.

Egzotinių gyvūnų specialistas tikino propaguojantis atsakingą egzotinių gyvūnų auginimą, kad jie nepabėgtų iš augintojų ir nebūtų paleisti į laisvę likimo valiai.

„Tokių augintojų visoje šalyje yra šimtai, tačiau profesionaliai juos augina tik kelios dešimtys žmonių“, – pasakojo G. Paškevičius, vedantis edukacines programas ir vaikams, ir suaugusiesiems.

Jo teigimu, būtina gyventojus supažindinti su įvairių egzotinių gyvūnų, pavyzdžiui, roplių, elgsena.

Kitur buvo matyti gyvalazdė, kelios gyvatės, nemažai įvairių vėžlių.

Visuomenei paneigiami mitai

Ne pirmą kartą parodoje triušius pristatanti Rasa Griežė iš Trakų r. „Agroetai“ sakė, kad profesionalia triušininkyste užsiima jau 12 metų. „Ne taip ilgai auginu, nes ūkyje turiu karvių, vištų, kitų gyvūnų. Mišrus ūkis“, – pasakojo Rasa, rankoje laikydama juodąjį baltakuotį, prie kurio mielai prieidavo vaikai jį paglostyti. „Tai draugiški, nepikti triušiai, nors ir nepopuliarūs Lietuvoje. Mūsų šalyje labiau auginami Belgijos triušiai, nes puikiai tinka auginti juos mėsai“, – aiškino ūkininkė, šiuo metu auginanti apie 100 triušių. Anksčiau ji augino apie 280 triušių, bet „jau buvo per daug“.

Pasak jos, veisliniams triušiams keliami kur kas didesni reikalavimai. 

Parodoje ji atstovauja Lietuvos kalinių žvėrelių ir triušių augintojų draugiją, kuri džiaugiasi, jog parodoje apsilanko labai daug žmonių. „Smagi čia atmosfera. Ateina daug vaikų. Be galo tuo džiaugiamės, nes galime paaiškinti, kaip tie gyvūnai apskritai auginami, kokią duoda naudą“, – teigė R. Griežė.

Pašnekovė pridūrė, kad „biznio čia nėra, nes tai daugiau šventė“. Jos teigimu, būtent tokiuose renginiuose galima paaiškinti visuomenei, kad gyvūnų globėjai stipriai klysta, teigdami, esą gyvūnai kankinami, kad nereikia valgyti mėsos ir panašiai.

Ji sakė, kad per metus triušiams leidžia atsivesti tik 2-3 vadas. „Nenoriu jų nualinti, nes triušiai kasmet gali atsivesti 8-9 vadas“, – kalbėjo ūkininkė.

Putpelės ir balandžiai. Daugybė balandžių

Sergėjus Katulskis iš Vilniaus putpeles augina sodininkų bendrijoje ir kone kiekvieną šeštadienį vyksta į Rudaminos turgų pardavinėti kiaušinių. „Nemažai jų parduodu tiesiog pažįstamiems“, – kalbėjo putpelių augintojas.

Dabar putpelių jis augina apie 400 vienetų.

„Dalyvauju pirmą kartą, bet labai džiaugiuosi, nes žmonės domisi, ar sveiki putpelių kiaušiniai. Tai jiems ir sakau, kad jie ir gerokai sveikesni, ir maistingesni nei vištų“, – kalbėjo S. Katulskis

Jis tikisi, kad parodoje galbūt pavyks užmegzti naudingų kontaktų.

Bemaž pusę parodos ekspozicinio ploto užima balandžiai. Įvairiausių veislių, spalvų ir dydžių.

Pasak Dekoratyvinių balandžių augintojų asociacijos prezidento Ramūno Naruševičiaus, balandininkai rengia parodas nuo tarpukario laikų ir jie netrukus minės jau 90-ąją jubiliejinę balandžių parodą.

„Per tokią ilgaamžę organizavimo praktiką pastebėjome, jog visuomenei neužtenka pasigrožėti vien tik balandžiais. Daugiausiai dėmesio sulaukiame, kai pristatomi kartu balandžiai, naminiai paukščiai, triušiai ir kiti gyvūnai. Viskas vienoje vietoje. Žmonėms reikia pramogų, didelį dėmesį skiriame šeimoms su vaikais. Įvairios edukacijos, pasirodymai, kiaušinių krepšinis, surask, pamatyk, paliesk. Tik per interaktyvias edukacijas, konkursus galime sudominti Europoje mūsų įteisintomis lietuviškomis balandžių veislėmis ir sulaukti šiuolaikinių vaikų dėmesio“, – teigė R. Naruševičius.

Parodos metu veikia balandžių paštas ir kiekvienas panorėjęs vaikas ar suaugęs galės išsiųsti laišką. Gyvus sakalus demonstruoja „Lietuvos sakalininkai“, o paslaptingas pelėdas – „Pelėdų parkas“.

Renginio unikalumą patvirtina ir Lietuvos zoologijos sodo, Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus dalyvavimas.

Nykstančios žąsys ir pramogos

Nacionalinį Lietuvos paveldą vištinę žąsų veislę parodoje pristato „Lietuvos nykstančių ūkinių gyvūnų augintojų asociacija.

„Pamatysite pakankamai retas baltas, juodas sultonų veislės vištas, kuriomis anksčiau galėjo džiaugtis tik Osmanų imperijos valdovai. Japonijos nykštukinių „Ohiki“ ir kitų retų veislių naminius paukščius. Antrąją parodos dieną vyks seminarai paukščių augintojams. Informacinius pranešimus pristatys parodos vertinimo komisija, veterinarijos gydytojai paukštininkystėje – Regimantas Baltrukonis ir Alvydas Bortkūnas, prezentacijas parengs atvykę svečiai iš Latvijos ir Estijos. Kviečiame besidominčius paukščiais apsilankyti ir prisijungti prie mūsų organizacijos“, – sakė „Lietuvos dekoratyvinių ir veislinių paukščių augintojų draugijos“ vadovas Linas Petraška.

Gyvūnų pasirodymą su balandžiais, kačiukais, šuniukais ir kitais gyvūnais surengs „Cirko sala“. Edukacinę programą "Gyvūnų teisės ir laisvės“ pristatys Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro studentai. „Ką dirba šunys“ programoje bus galima sužinoti apie šunis padedančius policijos pareigūnams ir dalyvaujančius įvairiose veiklose. Bus parodyta šunų agility „Winner‘s drive“ parodomoji ir dresūros triukų programa. Apie gyvūnus kvies diskutuoti Kauno skyriaus „Lesė“.

Bus siekiama Lietuvos rekordų. Kaip didžiausios gyvūnų parodos, lietuviškų tautinių juostų, lininių rankšluosčių ir vėžliukų skulptūrėlių pristatomų kaip gausiausių rinkinių Lietuvoje.

Paroda ypač įdomi šeimoms su vaikais. Bus labai spalvinga, nes papuošta tūkstančiais konkurso “Mes mylime gyvūnus” vaikų piešiniais. Praėjusį kartą buvo pasiektas vaikų piešinių Lietuvos rekordas net 8 259 piešiniai. Daug pramogų ir edukacijų skirtų būtent vaikams. Paramos ir labdaros fondas „Švieskime vaikus“ atvykusiems piešinių autoriams į parodą dalins knygeles.

Facebook komentarai