Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Pernai brakonieriams skirta tiek baudų, kiek šiemet politikui kainavo „per klaidą“ nušauta stumbrės istorija

Autorius: Gediminas STANIŠAUSKAS
Jonas Slapšinskas
Jonas Slapšinskas
Printer Friendly, PDF & Email

„Valstiečio“ Jono Slapšinsko neteisėtai sumedžiota stumbrės istorija kainuos daugiau, nei praėjusiais metais susumavus visas skirtas baudas brakonieriams. Tokią išvadą galima daryti po Aplinkos apsaugos departamento (AAD) „Agroetai“ suteiktos informacijos apie praėjusiais metais už rankos nutvertus brakonierius ir jiems skirtas baudas.  

Pasak AAD atstovės Ievos Krikštapaitytės, pernai už medžioklės ir žvejybos pažeidimus buvo baustas iš viso 2 391 asmuo. Už neteisėtą medžioklę inspektoriai nubaudė daugiau kaip 800 asmenų, o už neteisėtą žvejybą – beveik 1 600.

Įdomu tai, kad brakonieriams buvo skirta baudų už 36 110 eurų. „Tiesa, reikia atkreipti dėmesį, kad vis dar yra nebaigtų teisminių procesų dėl praėjusiais metais nustatytų pažeidimų, todėl suma gali kisti“, – pabrėžia I. Krikštopaitytė.

Pasak I. Krikštopaitytės, šimtas iš visų nustatytų medžioklės pažeidimų buvo šiurkštūs, o daugiausiai šiurkščių medžioklės ir žvejybos taisyklių pažeidimų nustatyta Kauno regione.

„Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos (AAD) pareigūnai, tikrindami, kaip medžiotojai vykdo medžioklės lapų pildymo reikalavimus, vis dažniau pastebi, kad medžioklės lapai yra klastojami, pavyzdžiui, daromos medžioklės lapų kopijos. Dėl visų atvejų, kai pernai buvo nustatytas galimas dokumentų klastojimas, medžiagos buvo perduotos policijai dėl ikiteisminio tyrimo atlikimo“, – paaiškino I. Krikštopaitytė.

„Agroeta“ primena, kad sausio pradžioje Panevėžio rajone galimai „valstiečio” Jono Slapšinsko buvo sumedžiota stumbro patelė. Vasario 14 dieną pranešta, kad Panevėžio regioninio padalinio Pašilių stumbryne nugaišo sausio pradžioje priglaustas stumbriukas. Paaiškėjo, kad stumbriukas yra sumedžiotos stumbro patelės jauniklis. Už sunaikintą jauniklius vedžiojančią (maitinančią) stumbro patelę nustatomas trigubas bazinis tarifas, todėl žala sieks apie 36,6 tūkst. eurų. Tad bendra baudų suma šiemet turėtų gerokai viršyti 2019 metus.

Įsimintiniausi atvejai 2019 m. 

Rugpjūčio 6 d.

AAD Kauno valdybos pareigūnai baigė tyrimą, kurio metu nustatyta, kad dviem medžiotojams už neteisėtą medžioklę, kai neteisėtai buvo sumedžioti du stirninai, buvo skirta 2900 eurų bauda. Taip pat asmenims, padariusiems šiurkščius medžioklės taisyklių pažeidimus, numatyta atsakomybė nuo 800 iki 1800 eurų kartu su transporto priemonės ir šaunamųjų ginklų konfiskavimu bei teisės medžioti atėmimu nuo 1 iki 5 metų.

Įtartinas, lėtai važiuojantis per laukus ir vis sustojantis automobilis, aplinkos apsaugos inspektorių buvo pastebėtas 2019 metų rugpjūčio 6-osios naktį Kauno rajone ties Šiulių kaimu. Pareigūnams tarnybiniu automobiliu priartėjus prie įtartino visureigio, šis dideliu greičiu nuvažiavo, tačiau už kelių kilometrų, vairuotojui supratus, jog nesugebės pabėgti nuo pareigūnų, sustojo Zapyškio miške. Atlikto patikrinimo metu nustatyta, kad automobiliu važiavę asmenys vežėsi išdorotą stirniną, kuris, kaip paaiškėjo atliekant tyrimą, buvo sumedžiotas su smulkaus kalibro graižtviniu ginklu, kuriuo medžiotojas neturėjo teisės sumedžioti kanopinio žvėries. Taip pat atliekant patikrinimą rasti abiems medžiotojams priklausantys draudžiami įrankiai – naktinio matymo priedėliai prie optinių taikiklių.

Spalio 1 d.

Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos (AAD) pareigūnai po ilgai trukusio tyrimo ir vykdytų reidų Jurbarko rajone, Pupkaimio kaime, sulaikė 4 asmenis, neteisėtai medžiojusius medžiotojų klubo „Girios“ medžioklės teritorijoje.

Atlikus tyrimą bei apžiūras sulaikytų asmenų sodybose nustatyta, kad neteisėtai buvo sumedžioti 2 tauriųjų elnių patinai, tauriojo elnio patelė bei stirnos jauniklis.

Taip pat AAD Kauno valdybos Kauno gyvosios gamtos aplinkos apsaugos inspekcija, bendradarbiaudama su Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnais, paėmė 2 graižtvinius ginklus bei traktorių su priekaba, kuriuo buvo gabenami neteisėtai sumedžioti gyvūnai.

Dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas. Aplinkosaugininkų žiniomis, šioje neteisėtoje medžioklėje galėjo dalyvauti ir daugiau asmenų. Ar šie duomenys teisingi bei, kokios sankcijos gresia sulaikytiems pažeidėjams, paaiškės po policijos atlikto ikiteisminio tyrimo.

Už tokį pažeidimą pagal Administracinių nusižengimų kodeksą gresia baudos nuo 800 iki 1800 eurų ir teisės medžioti atėmimas nuo 1 iki 5 metų bei pažeidimo padarymo įrankių konfiskavimas. Žala laukinei gyvūnijai už neteisėtai sumedžiotus laukinius gyvūnus siekia 17 090 eurų.

Gruodžio 21 d.

AAD inspektoriai kartu su policijos pareigūnais Kauno rajone atliko neplaninius patikrinimus trijuose medžiotojų klubuose.

Atliktų patikrinimų metu nustatyti 3 pažeidimai. Paaiškėjo, kad per organizuotą Kalėdinę medžioklę 2 asmenys medžiojo būdami neblaivūs. Policijos pareigūnui patikrinus asmenų blaivumą, asmenims nustatytas 0,63 promilės ir 0,46 promilės girtumas. Taip pat nustatyta, kad vienas asmuo medžiojo be ginklo pažymėjimo.

Už šiuos pažeidimus asmenims gresia įspėjimai arba bauda nuo 30 iki 90 eurų. Taip pat policija už medžioklę asmeniui esant neblaiviam gali atimti leidimus laikyti ir nešioti medžioklinius ginklus.

Facebook komentarai