Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Peridrbimo įmonės aktyviai teikia paraiškas produkcijos sandėliavimo paramai gauti

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Lietuvos pieno pramonės įmonės nuo gegužės 7 dienos jau pateikė 11 paraiškų privačiam sviesto, nugriebto pieno miltelių ir sūrių sandėliavimo paramai gauti.

Iš šių vienuolikos paraiškų septynios - sviesto  privataus sandėliavimui   – 1307  tonos; dvi paraiškos privataus nugriebto pieno miltelių sandėliavimui  – 536 tonos; dvi paraiškos sūrių privataus sandėliavimui  – 819 tonų.

Tikimasi, kad šiomis galimybėmis pasinaudos ir daugiau mūsų šalies įmonių. Paskutinė paraiškų pateikimo diena - birželio 30 d.

Privatus sandėliavimas yra skirtas rinkai stabilizuoti – produkcijos pasiūlai rinkoje sumažinti ir taip netiesiogiai palaikyti gamintojų pajamas. Produktai laikinai išimami iš rinkos, saugomi nustatytą laikotarpį, o šiam laikotarpiui pasibaigus – realizuojami.

Parama nugriebto pieno miltelių privačiam saugojimui yra 5,11 Eur už toną pastovioms saugojimo išlaidoms padengti ir 0,13 Eur už toną už saugojimo dieną, o parama privačiam sviesto saugojimui  – 9,83 Eur už toną pastovioms saugojimo išlaidoms padengti ir 0,43 Eur už saugojimo dieną. Minėtųjų produktų saugojimo periodas – 90–180 dienų.

Parama sūriams – 15,57 Eur už toną sandėliuojamo produkto pastovioms išlaidoms ir 0,40 Eur už toną už sandėliuojamo produkto saugojimo dieną. Saugojimo periodas sūriams – 60-180 dienų. Reglamente Lietuvai nustatyta 978 t sūrių kvota, kurią ŽŪM paskirstė įmonėms.

Taip pat galima teikti paraiškas ir privačiam jautienos sandėliavimui (už tam tikrą šviežios ar atšaldytos 8 mėn. arba vyresnių galvijų mėsos saugojimą). Jautienos, už kurią gali būti skiriama parama, sąrašas pateiktas ES reglamente. Parama gali būti skiriama tik tada, jei sandėliavimo laikotarpis trunka 90, 120 arba 150 dienų. Paramos dydžiai atitinkamai 1008, 1033  ir 1058 Eur už toną saugomo produkto per visą saugojimo laikotarpį. Kolkas negauta nei viena paraiška dėl jautienos privataus sandėliavimo.

Nugriebto pieno milteliams, sviestui ir jautienai kvotos nenustatytos, tačiau Europos Komisija nuolat stebi kiekius, dėl kurių  teikiamos paraiškos. Pasiekus šiai ES paramai numatytus ES lėšų limitus, priemonės gali būti bet kada sustabdytos.

Įmonėms, atitikusioms visus keliamus reikalavimus, pasibaigus saugojimo laikotarpiui bus skirta parama.

Privataus sandėliavimo paramos schemas administruoja VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra.

Facebook komentarai