Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Penktadienį nagrinėjamas paukščių daromos žalos ūkininkų pasėliams kompensavimo mechanizmas

Autorius: Gediminas STANIŠAUSKAS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Lietuvos ūkininkų sąjunga (LŪS) kreipėsi į aplinkos ministrą Kęstutį Mažeiką dėl paukščių daromos žalos pasėliams. Rašte teigiama, esą LŪS jau ne kartą kreipėsi į Aplinkos ministeriją, keldama savo narių problemas, su kuriomis susiduria ūkininkai, kai jų pasėliams didžiulę žalą daro valstybės saugomi laukiniai paukščiai. Keičiantis klimatui ūkininkai pastebi, kad paprastai migruojančių paukščių dalis lieka žiemoti Europos šalyse, jų pasilieka ir Lietuvoje, kinta jų migracijos maršrutai.

„Pastaraisiais metais daugėja paukščių (žąsų, gervių, gulbių) pulkų, kurie nusileidę ūkininko lauke, visiškai sunaikina pasėlius ne tik juos išlesdami, bet ir sutrypdami, tokiu būdu net nepalikdami ūkininkams galimybių atsėti suniokotas kultūras, nes tinkamiausias sėjos metas jau būna praėjęs“, – akcentuoja LŪS pirmininkas Jonas Talmantas.  

Kaip žinia, valstybės saugomų laukinių paukščių padaryti nuostoliai ūkininkams nėra niekaip kompensuojami, nes įstatymuose tiesiog nėra numatyto paukščių padarytos žalos kompensavimo mechanizmo.

„Didėjant problemos mastui yra būtina ją spręsti. LŪS narių manymu, atsižvelgiant į pasikeitusį laikmetį, būtina inicijuoti medžioklės įstatymo pataisas, įtraukiant ir paukščių padarytos žalos atlyginimo schemą“, – įsitikinusi LŪS.

Kadangi Medžioklės tvarkymo konsultacinės tarybos posėdžiai vyksta retai, J. Talmantas šio klausimo nagrinėjimą prašo įtraukti į artimiausio šio tarybos posėdžio, vyksiančio penktadienį darbotvarkę.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA