Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Per penkerius metus ūkininkus pasiekė įspūdinga ES parama

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) surengė apskritojo stalo diskusiją, kurios metu su socialiniais partneriais aptarė 2019 m. veiklos rezultatai ir artimiausią paramos administravimo perspektyvą. Be tao, buvo kalbėta ir apie šalies žemės ūkio aktualijas.

Artėjant naujajam programiniam laikotarpiui bei keičiantis Europos Sąjungos bendrajai žemės ūkio politikai apsikeitimas nuomonėmis, socialinių partnerių pasiūlymų išklausimas padeda rasti būdus, kaip šalies ūkininkams mažinti administracinę naštą ir siekti, kad parama juos pasiektų kuo paprasčiau ir greičiau.

NMA direktorius Aleksandras Muzikevičius pažymėjo, kad viską kas pasiekta, pavyko įgyvendinti komandinio, subalansuoto NMA darbuotojų darbo dėka ir taip pat bendradarbiaujant su socialiniais partneriais, Žemės ūkio ministerija ir kitomis organizacijomis.

Nuo 2014 m. ūkininkams išmokėta paramos suma yra išties įspūdinga – 1,2 mlrd. Eur pagal Kaimo plėtros programos priemones, tiesioginių išmokų – net 2,219 mlrd. Eur. Svarbu ir tai, kad tiesioginės išmokos kasmet mokamos vis sparčiau. Pavyzdžiui, už 2019 m. deklaruotus plotus ūkininkų sąskaitas pasiekė rekordinė 331 mln. Eur avansinių išmokų suma.

Siekiant pareiškėjams, paramos gavėjams mažinti administravimo naštą, paprastinami reikalavimai (vykdomos nuotolinės patikros, lankstesnis sutarčių keitimas, nustatyti fiksuoti įkainiai, nereikia teikti komercinių pasiūlymų ir t. t.), taip pat tikrieji ūkininkai vis mažiau sulaukia kontrolierių vizitų savo ūkiuose.

Artėjant naujajam programiniam laikotarpiui NMA laukia ir nemažai iššūkių. Pasak NMA direktoriaus Aleksandro Muzikevičiaus, paraiškų vertinimo, paramos mokėjimo sparta verčia ieškoti būdų, kaip toliau tobulinti paramos administravimo bei kontrolės mechanizmus. NMA vadovas išvardijo 2021–2027 m. NMA veiklos prioritetus.

Facebook komentarai