Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Paukščių gripas „įkaite“ ima visą Europą

Autorius: Agroeta
Paukščių gripo platintojai – laukiniai vandens paukščiai. Asociatyvi nuotr.
Paukščių gripo platintojai – laukiniai vandens paukščiai. Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Viename Čekijos ūkyje buvo patvirtinta itin patogeniška paukščių gripo atmaina, savaitgalį pareiškė šalies pareigūnai, skelbia agentūra BNS.

Čekijos valstybinės veterinarijos administracijos (SVS) atstovas spaudai Petras Vorličekas pranešė, jog nedideliame ūkyje, esančiame už 150 kilometrų į pietryčius nuo Prahos, buvo nustatyta „paukščiams mirtina itin patogeniška H5N8 atmaina“.

Anot jo, užkratą į ūkį greičiausiai pernešė laukiniai vandens paukščiai.

Pasak SVS, kuri tvirtina, jog apie žmonių užsikrėtimą šia viruso atmaina iki šiol nebuvo pranešta, ūkyje buvo augintos trys antys ir 12 vištų, iš jų šešios buvo užkrėstos virusu ir per dvi dienas nugaišo.

Likę paukščiai šeštadienio ryte buvo paskersti, pranešė veterinarijos specialistai.

„Aplink ūkį sukursime ... 10 kilometrų apsaugos zoną“, – pridūrė SVS vadovas Zbynekas Semeradas.

Tuo tarpu Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) skelbia, kad nauji paukščių gripo protrūkiai užregistruoti dar trijuose komerciniuose naminių paukščių ūkiuose Lenkijoje ir Vengrijoje.

Šiais metais jau trečias ir ketvirtas didelio patogeniškumo (H5N8) paukščių gripo protrūkiai Vengrijoje nustatyti kalakutų ūkiuose (viename jų buvo laikoma per 20 tūkst. paukščių, kitame – per 34 tūkst.). Abu židiniai patenka į pirmojo protrūkio Vengrijoje apsaugos zoną (Tatabanya rajonas, Komárom-Esztergom apskritis).

Įvertinus Vengrijos situaciją paukščių gripo viruso pernešimo atstumai tarp galimų židinių gali būti nenuspėjami, kadangi antras protrūkis nustatytas priešingoje šios šalies pusėje (Hajdu-Biharo regione, Debreceno apskrityje).

Apie užregistruotą jau 12-ą paukščių gripo protrūkį pranešė ir kaimyninė Lenkija (iš viso šios šalies paukštininkystės ūkiuose 3 protrūkiai buvo užregistruoti 2019 m. gruodžio pabaigoje ir 9 – šiais metais).

Naujausias ligos židinys aptiktas Didžiosios Lenkijos vaivadijoje (Ostruvo Wielkopolski apskrityje) esančiame ūkyje. Jame buvo laikomos 19 594 reprodukcinės antys. Staiga nugaišus 54 paukščiams ir ištyrus mėginius, patvirtintas didelio patogeniškumo virusas.

Pavojinga užkrečiamoji paukščių liga nuo 2019 m. gruodžio pabaigos iki šios dienos pasireiškė keturiose ES valstybėse – Lenkijoje, Rumunijoje, Slovakijoje ir Vengrijoje.

Facebook komentarai