Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

Patvirtintas pirmasis šiais metais afrikinio kiaulių maro protrūkis naminių kiaulių laikymo vietoje

Autorius: Agroeta
Printer Friendly, PDF & Email

(Varšuva, birželio 27 d.) Lenkijoje patvirtintas pirmasis šiais metais afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejis naminių kiaulių laikymo vietoje, pranešė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. AKM protrūkis nustatytas ūkyje, kuriame buvo laikoma 261 kiaulė. Iš jų 15 gaišo, penkioms patvirtintas AKM virusas. Vieta, kurioje nustatytas AKM protrūkis, yra užkrėstoje AKM teritorijoje, iš kurios draudžiama išvežti kiaulieną ir gyvas kiaules. Lenkijos atsakinga tarnyba imasi visų būtiniausių apsaugos priemonių, kad būtų sustabdytas ligos plitimas. Visos ūkyje laikomos kiaulės bus paskerstos iki birželio 25 d., skerdenos saugiai sunaikintos. Atliekami valymo ir dezinfekcijos darbai. Nustatyta 3 km apsaugos zona ir 10 km priežiūros zona.

AKM protrūkiai Lenkijoje pirmą kartą nustatyti 2014 m. liepos ir rugpjūčio mėnesiais smulkiose kiaulių laikymo vietose. 2015 m. sausio mėnesį užfiksuotas vienas AKM protrūkis taip pat smulkioje kiaulių laikymo vietoje.

Šiais metais AKM virusas laukinėje faunoje Lenkijoje nustatytas 12 vietų, liga diagnozuota 13 šernų (4 sumedžiotiems ir 9 gaišusiems).

„Agroeta“ inf.

pigs

Facebook komentarai

bas

a