Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Pasaulinę pieno dieną – ne tokios ir niūrios pieno gamintojų mintys

Autorius: Gediminas STANIŠAUSKAS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Birželio 1-oji tradiciškai laikoma Pasauline pieno diena. Lietuvos vidutinių pieno ūkių  asociacijos pirmininkė Juzefa Tamavičienė sako, kad šią dieną pieno gamintojai pasitinka kaip ir kiekvieną eilinę dieną.

„Mūsų verslas yra mūsų kasdienybė. Esame iš tų, kurie reikšmingi visai planetai, nes mūsų ūkių dydžių dėka pasaulis aprūpinamas pieno produktais. Ir mes tikrai išgyvensime“, – įsitikinusi J. Tamavičienė.

Paklausta, ar nuo kovo vidurio Lietuvą sukaustęs karantinas stipriai paveikė pieno ūkius, J. Tamavičienė patikino, kad ūkiai gyveno taip, kaip ir gyvena kasdien.

„Eini prie karvutės ir sakai jai: „Labas rytas“. O pagrindiniai mūsų rūpesčiai susiję su tuo pačiu – žaliavinio pieno supirkimo kainomis. Jau kiekvieną kartą gyvename baimėje, kaip su kokia chroniška liga: sumažins šį mėnesį kainas ar ne? – kalbėjo J. Tamavičienė. – Pavyzdžiui, už gegužės mėnesį sąskaitas turėtų atsiųsti iki birželio 15-os dienos. Vis sakau, kad jei bent 2 centus viršaus gautume, nei mūsų išlaidos, tai būtų įmanoma ir pragyventi. O dabar... Psichologiškai tiesiog sunku, nes per tą karantiną teko mažiau socializuotis – tris mėnesius nemačiau vaikų, anūkų. Tad toks tas mūsų gyvenimas“.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA