Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Parduotuvių lentynas pasiekė pirmieji švieži lietuviški pomidorai

Autorius: Agroeta
Parduotuvių lentynas pasiekė pirmieji švieži lietuviški pomidorai
Parduotuvių lentynas pasiekė pirmieji švieži lietuviški pomidorai
Printer Friendly, PDF & Email

(Vilnius, kovo 29 d.) Su šiltesniais orais į Lietuvos parduotuvių lentynas atkeliauja ir pirmasis lietuviškų pomidorų derlius. Lietuviškas daržoves auginančios didžiausios šalies šiltnamių bendrovės „Kietaviškių gausa“ verslo plėtros vadovas Karolis Montvila sako, kad šiuometinis pomidorų derlius pradėtas skinti panašiu metu kaip ir pernai.

 „Moderniuose šiltnamiuose turime galimybę užauginti ir šviežius pomidorus Lietuvos pirkėjams pasiūlyti pirmieji rinkoje. Šių metų vasario ir kovo mėnesiais saulėtų dienų buvo mažiau, tačiau pirmasis pomidorų skynimas prasidėjo panašiu metu kaip ir pernai. Šiais metais turime didesnę pomidorų veislių įvairovę. Stengiamės ieškoti dar patrauklesnių ir skoninėmis savybėmis išsiskiriančių pomidorų. Šiemet, kaip ir pernai, pirmieji parduotuvių lentynas pasieks lietuviški vaikų ir vyšniniai pomidorai. O balandžio pirmą savaitę pradedame skinti visų rūšių pomidorus, tik jau didesniais kiekiais“, - teigia K. Montvila.

Nuo šiandien vartotojams prekybos centruose siūloma paragauti šviežių lietuviškų pomidorų. Pavyzdžiui, „Maxima“ prekybos tinkle vaikų pomidorų 150 gramų pakuotė kainuoja 1,35 euro, o vyšninių pomidorų 200 g. pakuotė - 1,25 euro.

Kitą savaitę turėtų atsirasti lietuviški apvalūs, gintariniai, slyviniai bei kokteiliniai pomidorai.

Daugiau nei 8 tūkst. tonų daržovių per metus užauginančios „Kietaviškių gausos“ šiltnamiuose tiek agurkai, tiek pomidorai veisiami kamanių pagalba. Skraidydamos nuo žiedo prie žiedo, kamanės pasirūpina augalų apdulkinimu. Kadangi šis procesas vyksta natūraliai, kaip gamtoje, augalai duoda daugiau vaisių. Kamanės – gyvi organizmai, tad augalų apsaugai naudojamos biologinės priemonės, vengiant pesticidų, mat nuodingoje aplinkoje kamanės tiesiog neišgyventų.

Agurkai „Kietaviškių gausos“ šiltnamiuose, kurie užima 20 hektarų plotą ir turi modernią apšvietimo bei mikroklimato palaikymo sistemą, auginami ištisus metus be pertraukų.

Agroeta

Facebook komentarai