Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Parama sustiprino avininkystės ūkį

Autorius: Steponas GEDVILA
Paraiškų priėmimas investicijoms į žemės ūkio valdas vyks nuo šių metų lapkričio 2 iki gruodžio 30 dienos. Asociatyvi nuotr.
Paraiškų priėmimas investicijoms į žemės ūkio valdas vyks nuo šių metų lapkričio 2 iki gruodžio 30 dienos. Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Vėl kviečiama teikti paraiškas gauti finansavimą investicijoms į žemės ūkio valdas (2020 m. II) pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“. Jau pasinaudojusieji šia parama džiaugiasi ženklia nauda savame ūkyje.

Kaip gi ūkyje be gero traktoriaus?

Avių augintojas, Lietuvos avių augintojų asociacijos tarybos narys Andrius Jasonas jau pasinaudojo parama pagal veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“ – sėkmingai modernizavo savo avininkystės ūkį. Sako, kad apie tai galvoja kiekvienas ūkininkas: jis – taip pat ne išimtis.

Kupiškio rajono Kupiškio seniūnijos Didžprūdėlių kaime vyras turi ekologinį ūkį, augina sufolkų veislės avis, kurių motininę bandą sudaro 120 avių. Ūkininkui reikėjo naujos, modernesnės technikos. Tiesa, tada avių banda buvo dar gerokai mažesnė. „Kasmet avių skaičius keičiasi, kol kas augo, plėtėsi“, – sako ūkininkas.

Nauja žemės ūkio technika – tai produktyvūs darbo rezultatai, ilgaamžiškumas ir patikima eksploatacija. Tačiau tokia technika reikalauja nemenkų investicijų. Gerai apgalvojęs, suplanavęs ir paskaičiavęs, Andrius nutarė teikti paraišką paramai investicijoms į žemės ūkio valdas gauti.

Gavęs paramą, avių augintojas įsigijo ūkio poreikius atitinkantį modernų traktorių. „Gavau paramą, dar savų lėšų panaudojau ir įsigijau traktorių, kurio jau labai reikėjo. Kaip gi be traktoriaus ūkyje? Žinoma, turėjau seną, bet su nauja technika visai kitas darbas”, – sako vyras. Žinia, kad tinkamai pasirinkta žemės ūkio technika palengvina daugelį kasdienių darbų. Juolab kad jo valda - 25 hektarai. „Pievos”, – tarsteli jis.  Ūkininkas sako, kad norisi dirbti modernesniame ūkyje, tą ir daręs: apgalvotai ir nuosekliai. „Žingsnis po žingsnio“, – tikina jis.

Ar plėsiąs bandą, ar didins ūkį? Vyras nedaugžodžiaudamas atsako, kad dar nežinąs. „Sakau, kaip yra. Tikrai nežinau”, – prisipažįsta jis. Pasak žemdirbio, ar ūkis plėsis ar ne, priklauso nuo daugelio faktorių. „Juk žemės daugiau iš niekur neatsiranda“, – paprastai paaiškina jis.

Negaliu nepaklausti avių augintojo, ar jo avelių neaplanko pilkiai? Pagal seną paprotį tris kartus nusispjaudamas vyras patikina, kad stengiasi saugoti savo mekenančias augintines, tad nei pernai, nei šiemet neprašyti svečiai neužsukę, nors orai šiemet avelėms leidžia ilgai pievose užsibūti. Tačiau ir šalčiai nebaisūs, juk  su nauju traktoriumi, įsigytu paramos dėka, pašaro žiemai pasiruošta.

Kreiptis dėl paramos laiko yra, bet atidėlioti nevertėtų

Paramą pagal veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“ gali gauti fiziniai asmenys, užsiimantys žemės ūkio veikla ir nustatyta tvarka savo vardu įregistravę ūkininko ūkį ir valdą. Taip pat juridiniai asmenys, užsiimantys žemės ūkio veikla ir nustatyta tvarka savo vardu įregistravę valdą.

Paraiškų priėmimas vyks nuo šių metų lapkričio 2 iki gruodžio 30 dienos. Maksimali paramos suma – iki 600 000 Eur. Šiuo paraiškų teikimo laikotarpiu numatoma finansuoti investicijas į naujų gamybinių pastatų ir statinių statybą, esamų rekonstravimą ar kapitalinį remontą. Taip pat paramos lėšomis numatoma  finansuoti naują įrangą,skirtą remiamai veiklai specializuotame žemės ūkio sektoriuje vykdyti ir būtiną gamybinių pastatų eksploatavimui užtikrinti,  naujus technologinius įrengimus, skirtus specializuoto žemės ūkio sektoriaus pirminiams žemės ūkio produktams apdoroti ir (arba) perdirbti, ir (arba) paruošti realizacijai, bendrąsias išlaidas. Žemės ūkio technikos ir žemės ūkio įrangos įsigijimas nebus finansuojamas.

Kokia veikla remiama? Tai žemės ūkio produktų gamyba, prekinių žemės ūkio produktų (pagamintų (išaugintų) valdoje) apdorojimas (rūšiavimas, pakavimas, surinkimas ir t. t.), perdirbimas ir tiekimas rinkai arba pripažinto žemės ūkio kooperatyvo iš savo narių jų valdose pagamintų ar išaugintų žemės ūkio produktų supirkimas ir realizavimas, supirktų iš savo narių jų valdose pagamintų ar išaugintų žemės ūkio produktų perdirbimas ir iš jų pagamintų maisto ir ne maisto produktų realizavimas.

 

a

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA