Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Parama namų gamintojams padėjo tapti konkurencingais ne tik Lietuvoje

Autorius: Steponas GEDVILA
KPP parama bendrovei leido išplėtoti gamybą, įdarbinti daugiau žmonių.
KPP parama bendrovei leido išplėtoti gamybą, įdarbinti daugiau žmonių.
Printer Friendly, PDF & Email

Nuo liepos 1-os renkamos „verslo paraiškos“ – verslui plėtoti ir vystyti pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos srities „Parama investicijoms, skirtoms ne žemės ūkio veiklai kurti ir plėtoti“ veiklą „Parama investicijoms, skirtoms ekonominės veiklos kūrimui ir plėtrai“. Pasinaudodama tokia parama UAB „Domonas“ ne tik išplėtė gamybą, bet ir padvigubino darbuotojų skaičių.

Atvėrė platesnes galimybes

Klaipėdos rajone skydinių ir karkasinių namų gamyba užsiimančios bendrovės direktorius Aleksej Fedosejev teigė, kad jie savo veiklą pradėjo prieš daugiau nei 15 metų. Tuo metu Lietuvoje buvo populiarūs mūriniai namai. Tačiau juos sužavėjo idėja gaminti rąstinius namus.

„Taip pradėjome statyti rąstinius namus. Paklausa augo, mūsų patirtis – taip pat. Galiausiai pamatėme, kad ateitis priklauso vakaruose populiariems greitai pastatomiems skydiniams namams. Todėl prieš septynerius metus prie medinių namų projektavimo, gamybos ir statybos, pradėjome ir karkasinių skydinių  gamybą, vėliau – stogo santvaras“, – pasakojo A. Fedosejev, neslėpdamas, jog apie 80 proc. savo gaminių jie išveža į užsienį, o tik likusi dalis tenka Lietuvos rinkai.

Anot jo, pradžia nebuvo lengva, nes bendrovė neturėjo modernios ir šiuolaikiškos įrangos. Todėl prieš keletą metų nutarė pasinaudoti KPP priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos srities „Parama investicijoms, skirtoms ne žemės ūkio veiklai kurti ir plėtoti“ veiklos „Parama investicijoms, skirtoms ekonominės veiklos kūrimui ir plėtrai“ parama. Parengė projektą „Skydinių ir karkasinių namų gamybos modernizavimas ir plėtra kaimo vietovėje“ ir jo įgyvendinimui sulaukė 140 943 eurų paramos.

Pasinaudodama šia parama bendrovė įsigijo modernią medienos apdirbimo liniją. „Iki jų medį pjaudavome staklėmis, reikalaujančiomis daugiau rankų darbo. Naudojant modernias CNC stakles „Hundegger Speed Cut3“ panaudojimo galimybės – neribotos. Mūsų gaminama produkcija labai įvairi: skydiniai karkasiniai namai, pirtys, sodo nameliai, garažai, pavėsinės, sandėliukai, stoginės, bei įvairios kitos medinės konstrukcijos“, – pasakojo A. Fedosejev.

Atsirado daugiau darbo vietų

Apdirbant medieną moderniomis staklėmis sutaupoma darbo laiko, pagerėjo darbų kokybė – pjūviai būna kur kas tikslesni, pagreitėjo gamybos procesas. Įrangai pjaunant daug ir greitai, susidarė galimybės įdarbinti daugiau žmonių, nes prireikė daugiau darbuotojų konstrukcijų surinkimui. Tad vietoj prieš penkerius metus buvusių 6 darbuotojų, dabar triūsia 16. 

Nors UAB „Domonas“ kiek ilgokai truko projekto dokumentų rengimas, tačiau bendrovės vadovas tikino nesigailįs, kad nutarė pasinaudoti KPP parama, nes tai buvo nemenka finansinė paspirtis. Todėl neatmetąs galimybių, jog bandysią rengti ir daugiau panašių projektų.

„Manau, kad tokios finansinės paramos programos yra labai reikalingos, nes smulkiam verslui, ypač veikiančiam kaimiškosiose vietovėse, nėra finansiškai lengva modernizuotis“, – tvirtino A. Fedosejev. 

Paraiškas jau renka

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA ) paraiškas pagal KPP priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos srities „Parama investicijoms, skirtoms ne žemės ūkio veiklai kurti ir plėtoti“ veiklą „Parama investicijoms, skirtoms ekonominės veiklos kūrimui ir plėtrai“ priima nuo liepos 1 d. iki rugpjūčio 31 d.

Šiemet Žemės ūkio ministerija šiai paramai skyrė 23 077 753 Eur. Paramai lėšos yra skiriamos iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai ir Lietuvos valstybės biudžeto. Svarbi naujovė, aktuali paraiškas teikiantiems verslo atstovams, – priemonei taikomas ne tik išlaidų kompensavimo, bet ir sąskaitų apmokėjimo būdas.

Parama skirta įvairinti ekonominę veiklą kaimo vietovėse, padėti kurti ir plėsti mažąsias įmones, palengvinti darbo vietų jose kūrimą. Ji bus skiriama ne žemės ūkio veiklos arba veiklų, kurios nurodytos Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriuje, plėtrai, išskyrus 15 veiklų, nurodytų įgyvendinimo taisyklėse: alkoholinių gėrimų gamybai ir prekybai jais, tabako gaminių gamybai ir prekybai jais, ginklų ir šaudmenų gamybai ir prekybai jais ir kt.

Paraiškas gali teikti privatūs juridiniai bei fiziniai asmenys, nuo paraiškos pateikimo iki paramos sutarties pasirašymo atitinkantys labai mažos ir mažos įmonės statuso reikalavimus.

Pareiškėjas, kuris teikia paraišką, turi užtikrinti tinkamą projekto finansavimo šaltinį – nurodyti verslo vykdymui reikalingas pareiškėjo lėšas, skolintas lėšas, paramos lėšas ir jas pagrįsti verslo plano, finansinių ataskaitų duomenimis.

Projektą bus privaloma įgyvendinti per 24 mėnesius nuo paramos sutarties pasirašymo dienos, o jį pradėti įgyvendinti būtina ne vėliau kaip per 6 mėnesius nuo paramos sutarties pasirašymo dienos.

Paramos dydis priklausys nuo to, kiek pareiškėjas planuoja sukurti naujų darbo vietų. Projektai, kuriuose nenumatyta sukurti naujų darbo vietų, nebus remiami. Sukūrus vieną darbo vietą, bus skiriama iki 50 000 Eur paramos lėšų. Didžiausia numatyta paramos suma vienam projektui – ne daugiau 200 000 Eur (kai sukurta ne mažiau kaip 4 naujos darbo vietos). Kompensuojama bus iki 50 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų. a

 

Facebook komentarai