Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Panevėžio rajone sumedžiota stumbro patelė

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Aplinkosaugininkams atlikus tyrimą, nustatyta, kad penktadienį Panevėžio rajone VĮ „Valstybinės miškų urėdijos“ Krekenavos – Naujamiesčio profesionalios medžioklės plotų vienete per vykdytą varyminę medžioklę sumedžiotas saugomos rūšies gyvūnas – stumbro patelė, pranešė Aplinkos apsaugos departamentas (AAD).

Portalas DELFI skelbia, kad šį, į Lietuvos Raudonąją knygą įtrauktą gyvūną sumedžiojo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Utenos rajono taryboje Jonas Slapšinskas. Jis yra Utenos rajono savivaldybės tarybos kontrolės komiteto pirmininko pavaduotojas, buvęs savivaldybės administracijos direktorius.

Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai J. Slapšinskas yra nurodęs esantis Utenos Rotary klubo narys. Taip pat jis nuo praėjusių metų balandžio yra UAB „Utenos vandenys” konsultantas. Nuo 2000 m. priklauso medžiotojų klubui „Vyžuona”.

Už šį pažeidimą asmeniui gresia bauda nuo 800 iki 1800 eurų, teisės medžioti atėmimas nuo 1 iki 5 metų ir privalomas pažeidimo padarymo įrankių konfiskavimas. Taip pat jam reikės atlyginti laukinei gyvūnijai padarytą žalą, kuri siekia beveik 12 200 eurų.

AAD primena, kad stumbras yra įtrauktas į Lietuvos Respublikos saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą kaip saugomas žinduolis.

Facebook komentarai