Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Pagal pieno supirkimo kainas Lietuva jau nebėra paskutinė

Autorius: Gediminas STANIŠAUSKAS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Tarptautinėje rinkoje toliu brangsta pieno produktai, rodo paskutiniai prekybos aikštelės „Global Dairy Trade“ (GDT) duomenys. Praėjusią parą įvyko GDT eilinė prekybos sesija, per kurią prekybos indeksas kilstelėjo 1,7 proc. ir tai jau trečia prekybos sesija iš eilės, kai GDT indeksas kyla. Šį kartą indeksas pasiekė 1071 punkto ribą, priartėdamas prie šių metų balandį užfiksuotos aukščiausios indekso ribos (1086 punktų) bei pakartojo 2017 m. rugsėjo mėnesio rodiklį. Indekso kilimas sudaro realias prielaidas ir pieno supirkimo kainų didėjimui, tiesa, Okeanijos zonoje fiksuojamos tendencijos Europą pasiekia po 1,5-2 mėnesių. Be to, kaip rodo patirtis, Lietuvoje pieno supirkimo kainos nebūtinai koreliuoja su tarptautinėje rinkoje fiksuojamomis tendencijomis.

Mūsų šalyje žaliavinio pieno supirkimo kainos vis dar yra vienos žemiausių Europos Sąjungoje. Stebėtina, bet spalio mėnesį šios kainos Lietuvoje pakilo į priešpaskutinę  vietą ES. „Eurostat“ duomenimis, Lietuvoje spalį už pieną ūkininkams buvo mokama 29,55 Eur/100 kg. Mažiau buvo mokama tik Latvijoje (28,7 Eur/100 kg). Bendras ES vidurkis siekė 34,37 Eur/100 kg.

Per paskutinę GDT prekybos sesiją labiausiai brango kazeinas (+5,6 proc.) ir lieso pieno miltai (+3,3 proc.). Šiek tiek mažiau didėjo sūrių kainos (+2,5 proc.).

Facebook komentarai